سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

نظام اسلامی به برکت خون شهدا در اوج عزت و اقتدار است - نمایش محتوای خبر

 

 

نظام اسلامی به برکت خون شهدا در اوج عزت و اقتدار است

نظام اسلامی به برکت خون شهدا در اوج عزت و اقتدار است

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: نظام اسلامی به برکت خون پاک شهدا و ایثار و گذشت رزمندگان اسلام اکنون در اوج عزت و اقتدار است

.به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز پنجشنبه و در دومین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای قصرشیرین افزود: رشادت های شهیدان و رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، برگ زرین دیگری را در تاریخ پرافتخار نظام اسلامی ثبت و ضبط کرده است.

وی اظهار داشت: امنیت ، اقتدار و آرامش امروز کشورمان، مرهون جانفشانی های رزمندگان است و امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدان به یکی از ابرقدرت های منطقه تبدیل شده است. آیین معنوی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای قصرشیرین با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسوولان و کارکنان دستگاه های اجرایی و خدماتی، فرهنگیان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جمعی از بسیجیان در مزار شهدای قصرشیرین برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم ضمن غبارروبی مزار شهدا، با قرائت فاتحه به مقام شامخ آنان ادای احترام کرده و ضمن تاکید بر دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی ، بار دیگر با آرمان های امام و شهیدان تجدید پیمان کردند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق، در اوایل جنگ تحمیلی به مدت 2 سال در اشغال متجاوزان بعثی بود. این شهرستان مرزی در دوران هشت ساله دفاع مقدس بیش از 680 شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرپل ذهاب نیز در آیین غبارروبی مزار شهدای این شهرستان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقای نظام مقدس اسلامی، افزایش اقتدار ملی و دفع تهاجم فرهنگی و نظامی دشمنان انقلاب اسلامی است.

سرهنگ پاسدار مسعود قنبری با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس، ایثارگران و مردم مومن و فداکار میهن اسلامی با الهام از فرامین امام راحل در میدان های نبرد حضور یافتند، افزود: شهدا با خلق حماسه های افتخارآفرین، دشمنان متجاوز را که با حمایت استکبار جهانی به حریم جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده بود، بیرون راندند.

وی با اشاره به نقش شهدا و خانواده های آنها در پیروزی انقلاب و نظام اسلام ادامه داد: شهدا و ایثارگران سرمایه های این نظام هستند و اقشار مختلف مردم وظیفه دارند با ادامه راه شهدان و تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران، دین خود را به آنها ادا کنند.

غبارروبی و معطرافشانی مزار مطهر شهدای سرپل ذهاب روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد و شرکت کنندگان در این آیین معنوی ، با آرمان های شهدا و امام راحل (ره) تجدید میثاق دوباره کردند. سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از 90 هزار تن جمعیت، در هشت سال دفاع مقدس 803 شهید، 163 آزاده و 840 جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.