جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

نقدینگی نظام برنامه وبودجه ازمحل مالیات ودرآمدهای نفت تامین میشود - نمایش محتوای خبر

 

 

نقدینگی نظام برنامه وبودجه ازمحل مالیات ودرآمدهای نفت تامین میشود

نقدینگی نظام برنامه وبودجه ازمحل مالیات ودرآمدهای نفت تامین می شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: نقدینگی وجوه نظام برنامه و بودجه بیشتر از محل مالیات و نفت تامین می شود که باید این نگرش را تغییر دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، طهمورث الیاسی امروز یکشنبه در کارگاه آموزشی "تشریح ابزارهای تامین مالی و تسویه بدهی ها" که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی باید رویکردها، روشها و ابزار تامین مالی را تغییر دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه افزود: در این راستا به منابع مالی نیاز داریم و باید برای بدست آوردن آنها تلاش کنیم و به روشهای مختلف آن منابع را تامین کنیم.

الیاسی اظهار داشت: یکی از رویکردهایی که در چهارچوب برنامه های توسعه بر آن تاکید شده اسناد خزانه، اوراق خزانه و مشارکت هست که باید برای تحقق آن برنامه ریزی کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: با توجه به ضرورت و بار مالی که برنامه ششم توسعه دارد حدود ۷۰۰ هزارمیلیارد تومان برای تحقق اهداف نیاز داریم. الیاسی گفت: حدود ۴۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار مالی نیاز هست که باید تامین شود.

این مسئول بیان کرد: اقتصاد مقاومتی ما تا حدودی بانک محور است و نظام برنامه و بودجه بیشتر بر مباحث مربوط به تامین وجوه نقدینگی از محل مالیات و نفت تامین می شود که باید این نگرش را تغییر دهیم.

وی گفت: تامین مالی پروژه هایی که در اولویت قرار دارد در سفر دکتر نوبخت مقرر شد که در این راستا به استان چه به صورت نقدی و چه اسناد خزانه کمک شود اما این کافی نیست و باید همه دستگاههای اجرایی در این خصوص تلاش کنند.