سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نقشه راه سرمایه گذاری استان کرمانشاه تدوین می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نقشه راه سرمایه گذاری استان کرمانشاه تدوین می شود

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان گفت: نقشه راه سرمایه گذاری استان کرمانشاه با همکاری دستگاه های ذی ربط تهیه و تدوین می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ نشست مدیران حوزه سرمایه گذاری به ریاست دکتر خسروی مدیرکل مرکزخدمات سرمایه گذاری استان برگزار شد. در این نشست با حضور مدیران سازمان های صنعت معدن و تجارت، برق منطقه ای، جهاد کشاورزی، شرکت ارتباطات زیرساخت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد، مسایل و مشکلات حوزه سرمایه گذاری و نحوه هم افزایی سازمان ها و دستگاه های مرتبط با این حوزه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

مدیرکل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در این نشست با تاکید بر لزوم تسهیل فرایند سرمایه گذاری در استان اظهار داشت: تسهیل در روند سرمایه گذاری و رفع موانع موجود بر سر راه کارآفرینان از جمله اهداف مهمی است که در راستای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، توسط دولت تدبیر و امید با جدیت در حال انجام است.

دکتر خسروی تصریح کرد: متأسفانه مجموعه قوانین و دستورالعمل های درون استانی وجود دارند که همچنان در روند سرمایه گذاری ایجاد مانع می کنند و بازدارنده هستند که باید پس از شناساسی به دنبال لغو آن ها باشیم.

این مدیر اقتصادی افزود: با توجه به تاکیدات دکتر رازانی استاندار محتر م در زمینه معرفی پتانسیل ها، مشوق ها و مزیت های سرمایه گذاری استان باید تلاش کنیم این قابلیت ها در قالب های مناسبی به سرمایه گذاران و کارآفرینان ارایه شوند.

در این نشست همچنین موضوعاتی همچون تسریع در پاسخ به استعلام حوزه های سرمایه گذاری، برگزاری دوره های آموزشی و تدوین نقشه های جامع سرمایه گذاری از دیگر موضوعاتی بود که طرح و بررسی و سپس به تصویب رسید.