جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹

نقش روحانیون و مبلغین دینی در ترویج فرهنگ زکات - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش روحانیون و مبلغین دینی در ترویج فرهنگ زکات

روحانیون و مبلغین دینی نقش مهمی در ترویج فرهنگ زکات دارند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) صحنه گفت: روحانیون و مبلغین دینی با استفاده از روش های مؤثر تبلیغی نقش مهمی در ترویج فرهنگ زکات دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا وحید ارم آبادی در جلسه ستاد احیاء زکات با بیان اینکه تولیت جمع آوری و مصرف زکات بنا به دستور مقام معظم رهبری به کمیته امداد امام (ره) سپرده شده است افزود: این تولیت از این رو به کمیته امداد واگذار شده که مسیری جهت خدمت به نیازمندان، محرومان و مددجویان باشد.


وی با بیان اینکه بخشی از زکات جمع آوری شده به رفع فقر و محرومیت نیازمندان روستاهای پرداخت کننده زکات اختصاص می یابد، تصریح کرد: زکات جمع آوری شده همچنین برای احداث پروژه های عام المنفعه شامل ساخت مسجد، خانه عالم، پروژه های عمرانی عام المنفعه و پرداخت جهیزیه به نوعروسان نیازمند در سال جاری هزینه می شود.

وی با تاکید بر تبلیغ و ترویج این فریضه الهی افزود: فرهنگ سازی، بسترسازی، تبلیغ و ترویج جمع آوری، پرداخت و مصرف زکات یک وظیفه دینی است که حمایت و تبلیغ بیشتر روحانیون در این راستا بسیار موثر خواهد بود.

ارم آبادی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته بالغ بر سه میلیارد و 710 میلیون ریال زکات واجب و مستحبی از مودیان زکات صحنه جمع آوری شده تصریح کرد: همکاری 10 روحانی با کمیته امداد، دیدار چهره به چهره با دو هزار و 500 کشاورز در سطح شهرستان و توزیع چهار هزار و 500 کیسه زکات در بین اهالی 48 روستا از اصلی ترین اقدامات کمیته امداد برای جمع آوری زکات بوده است.

شهرستان صحنه در 55 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.


جدیدترین اخبار

پربیننده ترین اخبار