جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نقش و تأثیرگذاری رسانه ها در بیداری جامعه انکارناپذیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

نقش و تأثیرگذاری رسانه ها در بیداری جامعه انکارناپذیر است

نقش و تأثیرگذاری رسانه ها در بیداری جامعه انکارناپذیراست

امام جمعه پاوه گفت: نقش و تأثیرگذاری رسانه های بصری، مکتوب و مجازی در کنار رسانه منبر در بیداری جامعه مهم و انکارناپذیر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا ملا قادر قادری چهارشنبه شب در نشست با اصحاب رسانه پاوه و اورامانات با بیان اینکه منبر و مساجد رسانه رسمی اسلام و مسلمانان است، گفت: منبر 1400 سال است در راستای اطلاع رسانی به مردم به ویژه مسلمانان خدمت می کند و آنان را به سعادت و خوشبختی و دوری از انحراف دعوت و توصیه می کند.

وی با اشاره به فراز و نشیب های پیش روی اصحاب رسانه، تلاش و جدیت، صبر و صداقت را در کنار علم و دانش مهمترین ابزار برای تزریق امنیت و آرامش به جامعه و فراهم کردن زمینه رشد و توسعه عنوان کرد. ماموستا قادری اضافه کرد: اگر رسانه های جمعی در کنار رسانه منبر و در یک جهت و با یک فکر حرکت کنند می توانند در زمینه ملی، فکری و اعتقادی خدمات شایان توجهی را انجام دهند.

وی بیان واقعیت به مردم را از رسالتهای خطیر رسانه ها عنوان کرد و گفت: رسانه هایی موفق هستند که بتوانند با بیان واقعیتها و صداقت در گفتار و نوشتار خویش مقبولیت عمومی مردم را بدست آورند. امام جمعه پاوه با بیان اینکه امروز درگیری در جهان اسلام فکری و عقیدتی است و بعضا سرچشمه آن مساجد است، گفت: اگر منبر و محراب و رسانه ها با هم و در کنار هم باشند در تبیین مسایل و اعتدال بخشیدن به افکار جامعه و در محکوم کردن تندروی می توانند مؤثر واقع شوند.

وی گفت: استفاده نکردن بهینه از رسانه ها و شبکه های اجتماعی تهدیدی جدی برای جامعه، تخریب بنیان خانواده و تضعیف اخلاق در جامعه است.

وی صداقت در نوشتن و انعکاس اخبار را مهم دانست و اصحاب رسانه را به دوری از اخباری که با تحریک احساسات عمومی، سیاسی، ملی و مذهبی مردم سبب تنش و تشنج در جامعه شود، توصیه کرد و افزود: اما اگر این تحریک احساسات در جهت حفظ و تقویت امنیت ملی، آرامش جامعه و رشد و توسعه منطقه و کشور باشد، قابل تقدیر است.

ماموستا قادری، به نقش رسانه ها در تغییر فرهنگ و سنت های جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه ها با تبدیل جامعه سنتی به جامعه مدرن و تغییر فضای جامعه، ضمن به ارمغان آوردن دستاوردهای مثبت در کنار این دستاوردها، فرهنگ، اخلاق و دین ما را مخدوش کرده و زمینه بسیاری از مشکلات را برای مردم فراهم کرده اند.

امام جمعه پاوه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، مهمترین رسالت رسانه ها را تشویق و ترغیب مردم به مشارکت حداکثری و قدرتمند در انتخابات عنوان کرد و گفت: حضور مردم در صحنه و مشارکت آنان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی، نظام مقدس جمهوری اسلامی را در جهان بیمه کرده و به آن مشروعیت و مقبولیت می بخشد.

امام جمعه پاوه در پایان با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران شهرستان پاوه و منطه اورامانات تقدیر کرد. شهرستان پاوه با بیش از 60 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.