سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

نمایشگاه خط بانوی خوشنویسی ایران در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگاه خط بانوی خوشنویسی ایران در کرمانشاه

نمایشگاه خط بانوی خوشنویسی ایران در کرمانشاه

نمایشگاه آثار خوشنویسی «فریبا مقصودی» هنرمند کرمانشاهی و "بانوی خوشنویسی ایران" از امروز (13 مهرماه) در تالار غدیر کرمانشاه برپا شد.

فریبا مقصودی هنرمند خوشنویس کرمانشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه نمایشگاه‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور برپا کرده است، گفت: تاکنون بیش از 30 نمایشگاه در کشورهایی از جمله انگلیس، سوئد، مالزی، اندونزی، سوریه، ترکیه و اتریش و نیز در داخل کشور در استانهای مازندران، شیراز، قشم و تهران داشته‌ام، اما متاسفانه کرمانشاه؛ زادگاهم آخرین استانی است که از من دعوت کرده‌اند.

مقصودی از نمایش 40 اثر خود در نمایشگاه کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: این آثار شامل خوشنویسی آیات و احادیثی از قرآن، اشعار فارسی و اشعار کردی است.

وی تصریح کرد: تلاشم بر این بود تا در کنار زبان عربی و فارسی، زبان کردی را نیز از آنجایی که خودم یک کُرد هستم و زادگاهم کرمانشاه است در آثار خود داشته باشم.

این هنرمند کرمانشاهی با اشاره به برپایی این نمایشگاه از 13 تا 17 مهرماه اظهار کرد: از آنجا که آثار عرضه شده در نمایشگاه بخشی از یک مجموعه هستند، فروشی برای آنها نداریم.

فریبا مقصودی متولد 1340 در کرمانشاه است و تاکنون توانسته عناوین بسیاری را در عرصه خوشنویسی از آن خود کند.

وی اولین زنی است که اجازه کتابت قرآن کریم را از سوی اساتید برجسته قرآنی دارد و توانسته کل قرآن کریم را به شیوه ایرانی خوشنویسی کند.

مقصودی همچنین اولین زن خادم قرآن در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم معرفی شده و گواهینامه استادی را از استادان بین المللی خوشنویسی دارد.

وی تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری را در داخل و خارج از کشور برپا کرده و علاوه بر کتابت قرآن کریم، کتابت آثار بوستان و گلستان سعدی و دیگر شعرای فارسی زبان و نیز برخی آثار ادبیات کردی را نیز در رزومه کاری خود دارد.

گفتنی است: این نمایشگاه از 13 تا 17 مهرماه همه روزه از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر و از ساعت 16 تا 20 شب در محل تالار غدیر مجتمع شهید آوینی پذیرای علاقمندان خواهد بود.