رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

نهایی شدن قرارداد ساخت تصفیه خانه فاضلاب سنقر تا پایان سال - نمایش محتوای خبر

 

 

نهایی شدن قرارداد ساخت تصفیه خانه فاضلاب سنقر تا پایان سال

قرارداد ساخت تصفیه خانه فاضلاب سنقر تا پایان سال نهایی میشود

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه از نهایی شدن قرارداد ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهرستان سنقر و کلیایی با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه منصور کیاور در جلسه شورای اداری شهرستان سنقر و کلیایی با بیان اینکه 90 درصد جمعیت شهرستان سنقر تحت پوشش مشترکین فاضلاب هستند، گفت: این میزان در استان 80 درصد و در کشور 44 درصد است.

کیاور تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت شهرستان سنقر 4.1 درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد و این در حالی است که 5.1 درصد مشترکین فاضلاب ما در این شهرستان هستند.

وی افزود: این آمار نشان می‌دهد وضعبت سنقر در بحث مشترکین فاضلاب از متوسط کشوری و استانی بالاتر است و ما در این زمینه وضعیت خوبی در شهرستان داریم.

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه در خصوص راه‌اندازی تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان گفت: در این زمینه ما به دنبال سرمایه گذار بخش خصوصی و اجرای این پروژه به روش BOT هستیم بطوری که سرمایه گذار تصفیه خانه را ساخته و برای مدتی بهره برداری کرده و سپس به ما واگذار کند.

کیاور تصریح کرد: در حال حاضر یک سرمایه گذار بخش خصوص برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده که در حال حاضر هماهنگی‌های آن در سطح وزارت نیرو در حال انجام است و در همین بهمن ماه قرارداد آن نهایی می‌شود.

وی هزینه ساخت تصفیه خانه این شهرستان را 18 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برای شبکه فاضلاب این شهرستان و انجام کارهای مربوط به آن نیز اعتبار 30 میلیارد تومان نیاز است.