رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

نوبت‌دهی به کلاس ‌اولی‌ها برای شرکت در طرح سنجش سلامت در مدارس - نمایش محتوای خبر

 

 

نوبت‌دهی به کلاس ‌اولی‌ها برای شرکت در طرح سنجش سلامت در مدارس

نوبت‌دهی به کلاس ‌اولی‌ها

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه گفت: والدین کلاس‌اولی‌ها باید برای اخذ نوبت شرکت در پایگاه‌های سنجش سلامت به مدارس مراجعه کنند.

علی احمد حاتمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه امسال 20 پایگاه سنجش سلامت و یک پایگاه تخصصی در استان سلامت نوآموزان کلاس‌اولی را مورد پایش قرار می‌دهند، گفت: تنها دانش آموزانی که موفق به دریافت شناسنامه سلامت شده باشند در مدارس ثبت نام می‌شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال در نحوه شرکت نوآموزان کلاس‌اولی در طرح سنجش سلامت تغییراتی رخ داده، گفت: کلاس‌اولی‌ها باید با مراجعه به مدارس مورد نظر خود نسبت به ثبت نام در سامانه الکترونیکی و اخذ نوبت اقدام کنند و از این طریق به پایگاه‌های سنجش سلامت ارجاع داده شوند.

حاتمی با بیان اینکه والدین کلا‌س‌ اولی‌ها نباید برای ثبت نام در طرح سنجش سلامت به پایگاه‌های سنجش سلامت مراجعه کنند، گفت: حتی دانش آموزانی هم که پیش ثبت نام شده‌اند باید برای تکمیل مدارک و اخذ نوبت به مدارس مراجعه کنند.

به گفته حاتمی در طرح سنجش سلامت نوآموزان از نظر بهداشت، بینایی و دید رنگ، شنوایی و اختلال گفتاری، معاینات مربوط به تکمیل واکسیناسیون، قد و وزن، وضعیت جسمی و حرکتی، آمادگی تحصیلی و مشکلات رفتاری، مشکلات دهان و دندان و... پایش شده و در صورت نبود مشکل به مدارس معرفی می‌شوند.

حاتمی گفت: نوآموزانی که مشکوک به مشکل باشند و در پایگاه های سنجش سلامت حد نصاب موجود را کسب نکنند، جهت ارزیابی دقیق و تخصصی به پایگاه تخصصی سنجش سلامت ارجاع می‌شوند.

حاتمی با بیان اینکه سال گذشته 28 هزار و 347 نوآموز در استان کرمانشاه داشتیم، گفت: پیش بینی می‌شود امسال 30 هزار نوآموز در سطح استان داشته باشیم.