رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه

نوسازی بافت فرسوده

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه ابرازامیدواری کرد: سال 94 سال پیشرفت قابل توجه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در کرمانشاه باشد و پروژه‌هایی که در این حوزه وجود دارد با سرعت بیشتری پیگیری شود.

مهندس پیمان رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به اقدامات شاخصی که سال گذشته در حوزه نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه انجام شده، گفت: پروژه " فیروزه" که یکی از بزرگترین مجتمع‌های تجاری استان است سال‌ها متوقف مانده بود که با تعویض پیمانکار روند اجرای این پروژه از سر گرفته شده بود.

وی افزود: دو پروژه "گلستان" و "پارسیان" نیز که در محدوده خیابان مدرس قرار دارند سال‌ها راکد بودند که با تلاش‌های صورت گرفته با روند خوبی آغاز به کار شدند.

به گفته این مسئول در سال گذشته بخش قابل توجهی از معابر خیابان مدرس نیز بازگشایی شد.

رحیمی در خصوص میزان بافت فرسوده شهر که نوسازی شده ‌است نیز یادآوری کرد: چون بافت فرسوده شهر کرمانشاه در نقاط مختلف پراکنده است، آمار دقیقی از شهرداری‎های مناطق در این خصوص اخذ نشده‌ است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه با بیان اینکه برای سال جاری نیز برنامه‌های خوبی در نظر گرفته شده، تصریح کرد: چند روز قبل مغازه‌های مقابل پروژه پارسیان تخریب شد که با تخریب این 10 باب مغازه حدود 350 متر از پیاده‌رو بازگشایی شد.

وی با بیان اینکه پروژه پارسیان در مراحل نهایی کار است، افزود: این مجتمع تجاری تا اواخر اردیبهشت افتتاح خواهد شد.

رحیمی عنوان کرد: پروژه گلستان نیز به مرحله نما رسیده و پیش از زمستان و فصل سرما این پروژه افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه با اشاره به تغییر پیمانکار پروژه فیروزه، یادآوری کرد: روند اجرای این طرح طی یک یا دو ماه آینده از سرعت قابل توجهی برخوردار خواهد شد.

وی در خصوص برنامه‌ها برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر نیز تاکید کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های ما ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در بافت فرسوده است تا امکان ارتباط با مردم بیشار شده و در نتجیه روند نوسازی در داخل بافت فرسوده تسریع شود.

به گفته این مسئول طرح ایجاد این دفاتر چند ماه است در شورای شهر کرمانشاه در انتظار تصویب است.

رحیمی از اعضای شورای شهر کرمانشاه خواست هرچه زودتر نسبت به تصویب این طرح اقدام کنند و ابراز امیدواری کرد با ایجاد این دفاتر روند نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه تسریع شود.

وی با اشاره به وجود بیش از 1200 هکتار بافت فرسوده در شهر کرمانشاه، اظهار کرد: اگرچه نوسازی و بهسازی بافت فرسوده روند خوبی دارد، اما هنوز به میزان ایده‌آل نرسیدیم.