سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

نوسازی و تجهیز تمام پارک‌های کرمانشاه در دست اقدام است - نمایش محتوای خبر

 

 

نوسازی و تجهیز تمام پارک‌های کرمانشاه در دست اقدام است

نوسازی و تجهیز تمام پارک‌های کرمانشاه دردست اقدام است

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از نوسازی، تجهیز و به روزکردن تمام پارک‌های سطح شهر خبر داد و گفت: این برنامه در دست اقدام است.

سیروس کومه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: کرمانشاه از نظر سرانه فضای سبز در پایان سال ۹۴ به رقم ۱۲.۱ متر مربع رسید که یک دهم از سرانه استاندارد کشوری پیشی گرفتیمو امیدواریم از منظر سرانه و کیفیت فضای سبز روز بروز شاهد پیشرفت باشیم.

وی با اشاره به وجود ۱۸۱ بوستان و باغ راه در سطح شهر کرمانشاه گفت: در سال‌های قبل از نظر پراکنش فضای سبز وضعیت خوبی نداشتیم و بیشتر فضاهای سبز در شمال شهر کرمانشاه بود اما با احداث پارک‌های محلی در نقاط مختلف این نقیصه برطرف شد و همچنین برنامه‌ای جهت توازن فضای سبز در سطح شهر داریم.

کومه بیان کرد: یکی از مصوبات شورای شهر رمانشاه این است که مالکین مجتمع‌های مسکونی ۱۲ درصد از کل مساحت زمین و ۳۰ درصد از فضای باز را به فضای سبز تبدیل کنند و در صورت عدم اجرای این مصوبه متراژ مورد نظر محاسبه و بر اساس قیمت منطقه‌ای جریمه لحاظ می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه ایجاد پارک‌های محلی در مناطق مختلف هر کرمانشاه در دستور کار قرار دارد، افزود: این پارک‌ها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و سعی ما بر این است تا تنوع گونه‌های گیاهی را در برنامه لحاظ نماییم.

وی افزود: در خصوص درختانی که به سبب اجرای پروژه قطار شهری در کرمانشاه از محل‌های مورد نظر جابجا شدند رأی آنها صادر شده و با مشخصات کامل به صورت مکتوب به شرکت طرف قرارداد پروژه قطارشهری ابلاغ شده و رقم میلیاردی دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از نوسازی، تجهیز و بروزکردن تمام پارک‌های سطح شهر خبر داد و افزود: این برنامه در دست اقدام است. کومه در خصوص معضل عرضه قلیان در پارک‌ها گفت: چندی پیش جلسه‌ای با نماینده دادگستری، بهداشت و نیروی انتظامی داشتیم اما رفع این معضل نیاز به اراده عمومی دارد.