رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

نگاهی به مصوبات سفر رهبری در حوزه عشایری استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاهی به مصوبات سفر رهبری در حوزه عشایری استان کرمانشاه

نگاهی به مصوبات سفر رهبری در حوزه عشایری استان

مدیرامورعشایری استان کرمانشاه گفت:اجرای پروژه های مصوب سفرمقام معظم رهبری در بخش عشایری باعث رونق اقتصادی،بهره مندی ازشاخصهای توسعه واشتغال پایدارعشایر استان خواهد شد.

علی اشرف آزادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک فرارسیدن 20 مهر ماه و چهارمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه اظهار کرد: پروژه هایی که در این سفر پرخیر و برکت تصویب شد بر شکوفایی و توسعه استان تاثیرگذار است.

آزادی به پروژه های مصوب در مناطق عشایری استان و روند اجرایی مصوبات اشاره کرد و ادامه داد: مرمت و نگهداری راههای عشایری و احداث ابنیه فنی از جمله این طرح هاست.
به گفته این مسئول، با اختصاص اعتباری معادل 22 میلیارد ریال علاوه بر احداث 27 دهنه پل در مسیر راههای ارتباطی عشایراستان، بیش از 310 کیلومتر از راههای عشایری شهرستانهای صحنه، گیلانغرب، دالاهو، ثلاث و سرپل ذهاب نیز مورد مرمت، نگهداری و بازگشایی قرار گرفته است.
آزادی از احداث کانون اسکان عشایر سگر شهرستان دالاهو به عنوان پروژه ای دیگر یاد کرد و گفت: کانون توسعه سگر از توابع بخش گهواره و محل ییلاقی نزدیک به 100 خانوار از عشایر طایفه خدایار ملک از ایل قلخانی است.
آزادی تصریح کرد: این منطقه دارای مراتع غنی و باغات مثمر به مساحتی بالغ بر150 هکتار است و دارای استعدادهای فراوانی برای اسکان عشایر است.
به گفته آزادی، به همین دلیل مدیریت امور عشایر استان پیشنهاد اجرای این کانون را در جریان سفر مقام معظم رهبری ارائه و سپس تصویب کرد.
مدیرامور عشایری استان کرمانشاه ادامه داد: در این راستا تاکنون پروژه های مطالعاتی مورد نیاز سایت، احداث راه درجه دو شنی در مسیر راه کانون سگر به طول 10 کیلومتر، احداث ابنیه فنی راه به تعداد 19 مورد اجرا شده است.
وی در خصوص دیگر اقدامات اجرایی برای این مصوبه اظهار کرد: در همین راستا سه باب استخر ذخیره آب برای آبیاری باغات منطقه به حجم 1500 مترمکعب، اجرای خط انتقال آب به طول 11 کیلومتر، اجرای تاسیسات مرتبط با مخازن و آماده سازی سایت اسکان با اعتباری معادل 32 میلیارد ریال اجرا شده است.
آزادی یادآور شد، تکمیل و اتمام پروژه های کانون اسکان عشایر شامل تامین آب شرب کانون از طریق احداث مخرن 80 متر مکعبی و سه کیلومتر خط انتقال و همچنین اجرای زیر ساختهای سایت اسکان شامل اجرای معابر، جدول گذاری و شبکه فاضلاب از محل اعتبارات ملی پیشنهاد شد.
به گفته آزادی، اجرای شبکه داخلی برق کانون، تکمیل خط انتقال آب به باغات به طول 2 کیلومتر از دیگر موارد پیشنهادی برای اتمام پروژه کانون بود که برای همه این موارد اعتباری معادل 31 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی پیشنهاد و مورد موافقت قرار گرفت و به محض ابلاغ، پروژه ها مذکور اجرایی خواهند شد.
آزادی از تامین آب کشاورزی عشایر پشته حاجیان به عنوان سومین پروژه و طرح این سفر یاد کرد و افزود: این پروژه برای اجرای طرح اسکان عشایر ایل جمهور طایفه شاه ویسی به تصویب رسید.
مدیرامور عشایری استان کرمانشاه ادامه داد: تاکنون با اختصاص 4.8 میلیارد ریال پروژه های احداث ساختمان ایستگاه پمپاژ، احداث ساختمان نگهبانی، احداث ساختمان پست برق و نصب سه دستگاه الکترو پمپ اجرا شده است.
این مسئول یادآور شد، با پیگیری به عمل آمده در سالجاری مبلغ 24 میلیارد ریال برای اجرای 5600 متر خط انتقال و احداث مخزن 1000 متر مکعبی و تکمیل ایستگاه پمپاژ از محل اعتبارات ملی مورد موافقت قرار گرفته است.
آزادی در پایان تصریح کرد: 20 مهر ماه یادآور حماسه و خاطرات فراموش ناشدنی است که تمام قشرهای مختلف استان در استقبال از مقام معظم رهبری خلق کرده و باردیگر ثابت کردند که پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه هستند و خواهند بود.