رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

نگاه شهروندمدارانه رکن اصلی مدیریت شهری است - نمایش محتوای خبر

 

 

نگاه شهروندمدارانه رکن اصلی مدیریت شهری است

نگاه شهروندمدارانه رکن اصلی مدیریت شهری

شهردار کرمانشاه نگاه شهروندمدارانه را رکن اصلی مدیریت شهری دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر عبدالرضا شعبانی در دیدار با مدیران شهرداری ایلام  با بیان اینکه بدون رعایت حقوق شهروندی نمی‌توان مدیریت شهری موفقی داشت، افزود: لازم است نگاه شهروندمدارانه و رعایت حقوق شهروندی در اولویت و رکن اصلی همه اقدامات مدیریت شهری در کرمانشاه باشد.

وی ادامه داد: در گذشته مدیریت شهری فقط از زاویه  امور كالبدی، فیزیكی، احداث معابر و خدمات‌رسانی بود و شهرداری نیز فقط به عنوان یک بلدیه و سازمان خدمت‌رسان مطرح بود.

به گفته این مسئول در مدیریت جدید، شهرداری به عنوان یك نهاد اجتماعی مطرح است و به ساكنین شهر به عنوان یك شهروند با حقوق خاص شهروندی می‌اندیشد.

شهردارکرمانشاه معتقد است: در این نوع دیدگاه  هر نوع تغییر و توسعه در کالبد شهری نیز باتوجه به خواست شهروندان انجام می‌شود.

وی از شهر به عنوان یک ثروت تکرار نشدنی است  یاد کرد که باید هر طرحی در آن با نگاه و چشم انداز آینده اجرا شود تا تغییرات جمعیتی و اقتضای زمان باعث نشود طرحی که سرمایه ملی صرف آن شده است، تبدیل به زیان و هزینه شود.

شعبانی افزود: اگر به نیازهای شهر بدون برنامه ریزی و بدون توجه به نیازهای شهروندان پاسخ داده شود، تنها زمان و بودجه هدر می‌رود  و نیازهای واقعی همچنان باقی مانده و عمیق می‌شود.

شهردار کرمانشاه با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها نیازمند تغییر ساختار و مجهز شدن به علم روز هستند، بیان کرد: رشد روزافزون جمعیت و مسائل شهری، شهرداري‌ها را ناگزير به استفاده از تکنولوژی روز کرده‌ است.

وی در پایان یادآوری کرد: خدمت‌رسانی به مردم باید با نگاه توزیع عادلانه و قابل دسترس بودن، در كنار توجه به اقتصاد شهری باشد و به علاوه آموزش شهروندان نیز به عنوان صاحبان اصلی شهر مد نظر شهرداری‌ها قرار گیرد.