رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

نیاز مبرم به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

نیاز مبرم به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان

توسعه زیر ساخت های ارتباطی

استاندار کرمانشاه گفت: راه زیرساخت اصلی توسعه است و ما نیاز مبرمی به توسعه این زیرساخت در استان کرمانشاه داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی در مراسم افتتاح سالن مسافری پایانه مرزی پرویزخان که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد، اظهارکرد: در اولین بازدیدی که سال گذشته از مرز پرویزخان داشتیم، شرایط بدی در این مرز حاکم بود، اما امروز با همت راه و شهرسازی و اداره‌کل حمل و نقل پایانه‌ها شاهد وضعیت خوبی در این مجموعه هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی نیز در امر توسعه بازارچه مرزی پرویزخان افق روشن و تحول خوبی را برای استان کرمانشاه در نظر گرفته است.

رضایی با بیان اینکه راه زیرساخت اصلی توسعه است، تصریح کرد: استان کرمانشاه نیاز مبرمی به ایجاد این زیرساخت دارد.

ااستاندار کرمانشاه اظهارکرد: باتوجه به اینکه در حال حاضر بیش از 50 درصد صادرات ایران به عراق از طریق مرز پرویزخان صورت می گیرد، ضرورت دارد که این پایانه مرزی از بهترین امکانات و ارتباطات مواصلاتی برخوردار باشد.

ووی تصریح کرد: انتظار داریم در بحث راه‌آهن غرب کشور نیز دولت کمک کند هرچه سریعتر خط راه‌آهن به کرمانشاه رسیده و سپس از کرمانشاه به مرز خسروی برسد و در نهایت به کشور عراق متصل شود.

رضایی گفت: از آنجایی که استان کرمانشاه نقطه آغازین و انتهایی دوران هشت سال جنگ تحمیلی در  بود و مردم این دیار صدمات زیادی دیده‌اند، ضرورت دارد که دولت نگاه ویژه‌تری به این استان داشته باشد تا بتوان از ظرفیت‌هایی که استان دارد استفاده بهینه شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه محور توسعه استان تجارت و بازرگانی است، گفت: برای توسعه تجارت و بازرگانی استان نیازمند توسعه شبکه ارتباطی راه‌ها هستیم و وزارت راه و شهرسازی در این ارتباط می‌تواند نقش بی‌بدیلی در امر توسعه همه جانبه استان کرمانشاه ایفا کند.