سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۶ آذر ۱۴۰۰

نیمی از اساتید استان بسیجیند - نمایش محتوای خبر

 

 

نیمی از اساتید استان بسیجیند

نیمی از اساتید استان بسیجی هستند

به گفته رئیس سازمان بسیج اساتید استان کرمانشاه 1400 نفر از اساتید استان کرمانشاه عضو بسیج اساتید هستند که این تعداد حدود نیمی از اساتید استان را شامل می‌شود.

محسن حسین آبادی به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، گفت: دلیل اصلی نامگذاری سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران بعنوان روز بسیج اساتید در تقویم کشور بسیجی بودن ایشان به معنی واقعی کلمه و در تمامی عرصه‌ها بود.

حسین‌آبادی افزود: زندگینامه شهید چمران گواه این واقعیت است که ایشان در تمامی عرصه هایی که ورود پیدا می‌کرده یک ورود جهادی داشته و در آن عرصه خاص به موفقیت تا اوج قله می‌رسیده‌ است.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان کرمانشاه افزود: زندگینامه شهید چمران نشان از این واقعیت دارد که ایشان در عرصه جهاد اکبر و مبارزه با نفس به جایگاه والایی رسیده و گواه این مدعا مناجاتهای ایشان به درگاه الهی است  که با خواندن آن می‌توان به این نتیجه رسید که شهید چمران در حوزه جهاد اکبر به اوج قله عرفان رسیده بود.

وی صحنه دیگر زندگی شهید چمران را جهاد اصغر و جهاد با دشمن دانست و گفت: تاریخ زندگی این شهید والامقام گواه این واقعیت است که ایشان در عرصه جنگ لبنان و در حوزه دفاع مقدس به عنوان یک رزمنده مجاهد و در خط اول حضور داشته و همواره جلودار بوده است.

حسین‌آبادی افزود: زندگینامه شهید چمران نشان از این واقعیت دارد که ایشان در صحنه مبارزه با دشمنان همواره در خط مقدم حضور داشته وگاه حتی نیروها را از صحنه خارج می کرده و خود به نبرد با دشمن می پرداخته که این مسئله نشان از اوج ایثار ایشان دارد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان کرمانشاه در ادامه از صحنه جهاد علمی که به عنوان جهاد کبیر یاد می شود به عنوان یکی دیگر از صحنه‌های موفقیت آمیز حضور دکتر چمران یاد کرد و گفت: ایشان در زمینه علمی نیز توانست خود را به اوج قله موفقیت برساند و به جایگاه ممتاز و برتر در دانشگاه محل تحصیلش در آمریکا برسد.

حسین‌آبادی شهید چمران را مجاهد و ایثارگر در تمامی صحنه‌ها دانست و گفت: روحیات ایشان سبب شد تا به مقام شهادت نائل شود که بالاترین فیض در درگاه باریتعالی به حساب می‌آید.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت الگوگیری از این استاد برجسته گفت: نامگذاری روز شهادت شهید چمران به نام روز بسیج اساتید برای اساتید بسیجی یک افتخار است که وظایف زیادی را به دوش آنان می گذارد، اینکه باید تلاش کنند تا مسیر حرکت خود را به سمت مسیر حرکت ایشان سمت و سو دهند.

حسین‌آبادی با بیان اینکه 1400 نفر از اساتید استان کرمانشاه عضو بسیج اساتید هستند، گفت: این تعداد حدود نیمی از اساتید استان را شامل می‌شود.