رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

هدفم ثبت اولین مدال قایقرانی ایران در پارالمپیک است - نمایش محتوای خبر

 

 

هدفم ثبت اولین مدال قایقرانی ایران در پارالمپیک است

هدفم ثبت اولین مدال قایقرانی ایران درپارالمپیک است

قایقران تیم ملی معلولین که با کسب عنوان ششم مسابقات جهانی ایتالیا به عنوان اولین قایقران ایران جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک ریو را به دست آورد، گفت: سخت تلاش می کنم تا بتوانم اولین مدال قایقرانی ایران در این بازی‌ها را به نام خودم ثبت کنم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، شهلا بهروزی راد ۲۸ مردادماه در فینال کلاس LTA مسابقات جهانی ایتالیا در میلان و در رقابت با قایقرانانی از روسیه، آمریکا، فرانسه، رومانی، استرالیا، ایتالیا، انگلستان و کانادا با کسب رکورد ۵۳/۸۰۱ ثانیه در رده ششم جهان قرار گرفت و موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شد.

بدین ترتیب بهروزی راد برای نخستین بار در طول تاریخ، قایقرانی معلولان ایران را صاحب سهمیه پارالمپیک کرد.

ضمن اینکه وی اولین پاروزن ایرانی است که از میادین جهانی موفق به کسب ورودیه بزرگترین رویداد ورزش جهان شده است چراکه حتی قایقرانان کشورمان که در ادوار مختلف بازی‌های المپیک حضور داشته اند از میادین قاره‌ای و در رقابت با حریفان آسیایی موفق به کسب سهمیه المپیک شده بودند.

حالا این روزها شهلا بهروزی راد سخت تمرین می‌کند تا به دنبال دو رکوردی که زده است بتواند رکوردهای بهتری را در میادین مهم پیش رو به نام خود ثبت کند.

این قایقران پارالمپیکی ایران در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک با یادآوری اینکه روزهای تمرینی سختی را سپری می کند، اظهارکرد: دو رویداد مهم در پیش دارم. یکی مسابقات جهانی که اردیبهشت ماه در آلمان برگزار می‌شود و دیگری بازی‌های پارالمپیک برزیل که تقریبا شهریورماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی در این رابطه ادامه داد: برای من که به عنوان اولین قایقران ایران موفق به کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک شدم، حضور در مسابقات جهانی آلمان اهمیت زیادی دارد چون قطعا روی آمادگی‌ام برای حضور بهتر در پارالمپیک برزیل تاثیر مثبت زیادی خواهد داشت.

بهروزی راد تصریح کرد: مسابقات جهانی آلمان یک مرحله از مسابقات گزینشی برای پارالمپیک به حساب می آید و در واقع شبه ‌پارالمپیک است. خیلی از قایقرانان برای کسب سهمیه در این مسابقات شرکت خواهند داشت. علاوه بر من آقایان نادر عیوضی و اسلام جاهدی هم که نتوانستند از رقابتهای جهانی ایتالیا صاحب سهمیه شوند به این مسابقات اعزام می‌شوند تا شانس خود را برای کسب سهمیه امتحان کنند اما من شخصا دراین رقابتها مدال‌آوری را هدف قرار داده‌ام تا به این واسطه برای پارالمپیک ریو به لحاظ روانی آماده‌تر شوم.

این ورزشکار پارالمپیکی که دو مدال طلای آسیا در کارنامه دارد و آخرین آن را در مسابقات آسیایی ۲۰۱۳ ازبکستان کسب کرد، گفت: دو سال است که مدالی نگرفته‌ام اما امید زیادی دارم که سال آینده سال مدال‌آوری من باشد؛ هم در مسابقات جهانی و هم در بازی‌های پارالمپیک.

بهروزی راد تاکیدکرد: کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک در رشته قایقرانی که تاکنون هیچ ورزشکاری موفق به انجام آن نشده بود، کار بزرگ و سختی بود که خدا را شکر به عنوان اولین نفر موفق به انجام آن شدم. خوب می‌دانم که کسب مدال پارالمپیک سخت‌تر از این کار است اما انجام آن را جز اهداف بزرگ زندگی‌ام قرار داده‌ام.

شهلا بهروزی راد در پایان این گفتگو با یادآوری اینکه زیر نظر مسعود مهدوی نیا، جلسات تمرینی خود را در دریاچه آزادی سپری می کند، گفت: هیچ قولی برای مدال آوری در برزیل نمی‌دهم اما به همه این اطمینان را می‌دهم سخت تمرین خواهم کرد چون به شدت می‌خواهم اولین مدال قایقرانی ایران در پارالمپیک را به نام خودم ثبت کنم.