سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

هزار دانش آموز روستایی در کرمانشاه همیار پلیس شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

هزار دانش آموز روستایی در کرمانشاه همیار پلیس شدند

هزار دانش آموز روستایی در کرمانشاه همیار پلیس شدند

از ابتدای سال جاری تحصیلی بیش از هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در مدارس روستایی استان به جمع همیاران پلیس اضافه شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرهنگ "فضل الله شیری" اظهار داشت: کارشناسان آموزش همگانی پلیس راه از ابتدای سال جاری تحصیلی به بیش از 70 مدرسه روستایی اعزام شده اند و آموزشهای لازم را با ارائه کارت شناسایی و منابع آموزشی در قالب لوح فشرده به این دانش آموزان ارائه کرده اند.

وی افزود: همکاری و استقبال مسئولان آموزش و پرورش و مدیران و معلمان مدارس در زمینه آموزش و آماده سازی این تعداد از نوجوانان روستا نشین برای ورود به عرصه فرهنگ ترافیک قابل تقدیر بوده و امیدواریم این رویه در ماه های آینده نیز ادامه داشته باشد.

سرهنگ شیری خاطر نشان ساخت: برابر بررسی ها، ارائه آموزشهای چهره به چهره در میان جمعیت روستا نشین علیرغم افزایش روبه رشد استفاده از انواع وسایل نقلیه در روستاها متناسب با آنچه که در جمعیت شهری داشت، ضعیف و ناکافی بود، لذا پلیس راه استان با همکاری و تعامل با سایر نهادها فعالیتهایی را جهت ایجاد تحرکی موثر در این زمینه آغاز کرده است.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: یکی از برنامه های ما در این راستا استفاده از ظرفیت فرهنگی و آموزشی دانش آموزان مدارس در قالب طرح همیاران پلیس بود که برای تسری آن به سطح مدارس روستایی تلاشها آغاز شده و بنا داریم تا جایی ادامه دهیم که در هر خانواده روستایی یک عنصر فرهنگی بازدارنده حضور داشته باشد.