سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هزار و ششصد هکتار از باغات استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه‌ رفته‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

هزار و ششصد هکتار از باغات استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه‌ رفته‌اند

به گفته مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه تاکنون 1600هکتار از باغات استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه رفته‌اند.

فرشاد صابری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: بر اساس آخرین تمدیدهای صورت گرفته باغداران تا پایان بهمن ماه فرصت دارند نسبت به بیمه کردن باغات خود اقدام کنند. صابری با بیان اینکه به دنبال تمدید 15 روزه مهلت بیمه باغات تا نیمه اول اسفندماه با توجه به استقبال خوب باغداران هستیم، افزود: هنوز مشخص نشده که با تمدید مهلت بیمه موافقت شده باشد

 مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون 1600 هکتار از باغات استان بیمه شده‌اند، افزود: پیش بینی شده بود که امسال بین 2500 تا سه هزار هکتار از باغات استان تحت پوشش بیمه بروند که با اقدامات انجام شده در زمینه تمدید این مهلت و در صورت موافقت با آن، امیدواریم این هدف گذاری محقق شود. صابری افزود: بر اساس مطالعات صورت گرفته حدود 10 هزار هکتار از باغات استان قابلیت بیمه شدن دارند.

صابری در ادامه با بیان اینکه تمامی باغات پاوه و جوانرود تحت پوشش بیمه رفته‌اند، افزود: همچنین بخشی از باغات شهرستان ثلاث باباجانی نیز تاکنون بیمه شده‌اند. صابری در ادامه با بیان اینکه تا این موقع از سال هیچ خسارتی به باغات استان وارد نشده، ابراز امیدواری کرد: سال خوبی از نظر باغبانی در انتظار استان باشد.

مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به زیر چتر بیمه رفتن حدود 206 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه افزود: هدف گذاری انجام شده برای تحت پوشش بیمه بردن 200 هزار هکتار از اراضی زراعی استان بود. به گفته صابری زارعان استان کرمانشاه تا پایان دی ماه مهلت داشتند نسبت به زیر پوشش بیمه بردن اراضی خود اقدام کنند.

وی افزود: در سال زراعی جاری تاکنون 37 هزار فقره بیمه نامه برای کشاروزان استان کرمانشاه صادر شده است.