سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

هشتصدهزار تن گندم ذخیره شده در استان کرمانشاه داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

هشتصدهزار تن گندم ذخیره شده در استان کرمانشاه داریم

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه گفت: هم اکنون ۸۰۰ هزار تن گندم ذخیره شده در استان کرمانشاه داریم و روزانه قریب به ۳۰۰۰ تن گندم به سایر استان‌ها صادر می‌شود.

مظفر رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: کرمانشاه از قطب‌های تولید گندم در کشور است و سال گذشته خرید گندم در استان ۷۴۵ هزار تن بود که مازاد بر تولید کشاورزان خریداری شد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه نیاز سالانه استان به محصول گندم را ۲۱۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: مازاد تولید به استان‌های دیگر صادر می‌شود و هم اکنون نیز روزانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تن گندم مازاد کرمانشاه استان‌های دیگر صادر می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، گفت: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۹امکاناتی در بخش دولتی شامل ۷ سیلوی ذخیره و ۳۷ سیلو در بخش خصوصی داریم.

وی میزان ظرفیت ذخیره گندم در سیلوهای بخش خصوصی را ۸۵۰ هزار تن و در بخش دولتی ۳۲۰ هزار تن عنوان و بیان کرد: هم اکنون ۸۰۰ هزار تن گندم ذخیره شده در استان داریم که روزانه به سایر استان‌ها صادر می‌شود.

رحیمی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه عمده مشکل برخی خبازی‌ها عدم آموزش شاطرهای خبازی است، برنامه آموزشی در این راستا در دستور کار داریم.