سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

هشت ورزشکار کرمانشاهی عازم مسابقات پارالمپیک ریو 2016 شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

هشت ورزشکار کرمانشاهی عازم مسابقات پارالمپیک ریو 2016 شدند

هشت ورزشکار کرمانشاهی عازم مسابقات پارالمپیک ریو 2016 شدند

مراسم بدرقه کاروان پارالمپیکی کشورمان چهارشنبه شب برگزار و هشت ورزشکار کرمانشاهی نیز در کنار سایر ورزشکاران راه یافته به پارالمپیک، عازم مسابقات 2016 ریودوژانیرو شدند.

عزت الله پرنیان رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولان کرمانشاه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: محمد خالوندی، مهران نکویی مجد و علی الفت نیا در دو و میدانی و به ترتیب در ماده های پرتاب نیزه، پرتاب وزنه و پرتاب طول، شهلا بهروزی راد در رشته قایقرانی آب های آرام و مسلم اکبری، بهنام سهرابی، مسلم خزایی و جاسم بخشی در رشته فوتبال هفت نفره ورزشکاران اعزامی از کرمانشاه به رقابت های پارالمپیک هستند.

وی یادآور شد: استان کرمانشاه با داشتن هشت ورزشکار پس از تهران که 14 ورزشکار دارد، بیشترین اعزامی را به مسابقات پارالمپیک ریو دارد.

پرنیان در خصوص زمان برگزاری مسابقات ورزشکاران کرمانشاهی حاضر در رقابت های پارالمپیک نیز گفت: دو و میدانی کاران کرمانشاه شامل محمد خالوندی در پرتاب نیزه و مهران نکویی مجد در پرتاب وزنه روز 22 شهریور و علی الفت نیا در پرش طول روز 23 شهریور به مصاف رقبای خود می روند.

رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولان کرمانشاه افزود: همچنین شهلا بهروزی راد در قایقرانی نیز روز 24 شهریور در دور مقدماتی مسابقاتش را آغاز و در صورت صعود به فینال در روز 25 شهریور برای کسب مدال تلاش می کند.

وی در خصوص بازیهای تیم فوتبال هفت نفره ایران در پارالمپیک ریو که چهار فوتبالیست کرمانشاهی را در اختیار دارد نیز گفت: تیم ایرن روز 18 شهریور با آرژانتین، روز 20 شهریور با آمریکا و روز 22 شهریور نیز هلند پیکار می کند.

پرنیان در پایان با بیان اینکه همه ورزشکاران کرمانشاهی اعزام شده به مسابقات پارالمپیک شانس کسب مدال دارند، ابراز امیدواری کرد تا کاروان کشورمان امسال نتایج بهتری از دوره گذشته که در لندن برگزار شد، کسب کنند.

کاروان 111 نفره ورزشکاران پارالمپیکی شب گذشته و پس از برگزاری مراسم بدرقه با عنوان کاروان 'شهدای منا' که متشکل از 88 ورزشکار آقا و 23 ورزشکار خانم می شد از طریق تهران عازم دوبی و سپس ریودوژانیرو برزیل محل برگزاری مسابقات شد.