جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

هشدار جدی برخورد با تبلیغات غیرقانونی نامزدهای شوراها - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار جدی برخورد با تبلیغات غیرقانونی نامزدهای شوراها

دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه درباره برخورد قانونی با تبلیغات غیرقانونی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، داریوش رستم آبادی با اشاره به اینکه این هیات در چارچوب قانون، همه تخلفات غیرقانونی داوطلبان حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را رصد و پیگیری می کند افزود: بر اساس مواد 90 ، 62 و 63 آیین نامه اجرایی قانون شوراها، هر گونه تخلف، تبلیغات غیرقانونی و سوء استفاده از اموال بیت المال مانند استفاده از مکان های دولتی و تجهیزات اداری ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد؛ استفاده از بلندگوهای سیار و راه اندازی کارناوالهای تبلیغاتی هم بر خلاف قانون است و متخلفان بر اساس نص قانون به 3 تا 30 روز زندان محکوم می شوند.

رستم آبادی همچنین استفاده از جعل مدارک تحصیلی، تبلیغات زود هنگام ، تبلغات خارج از موعد در فضای مجازی ، دادن وعده و وعید، توزیع مواد غذایی و پرداخت پول و مواردی از این قبیل را هم خلاف قانون دانست و تاکید کرد؛ با عاملان آن برخورد قانونی شده و این موارد تخلف در بررسی صلاحیت داوطلبان تاثیر گذار خواهد بود.

رسول مرادی مسئول روابط عمومی و سخنگوی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه هم با اشاره به اینکه بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده، فرصت قانونی برای تبلغات داوطلبان حضور در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 21 تا 27 اردیبهشت ماه است گفت: از مردم می خواهیم؛ هر گونه تخلف و تبلیغات غیرقانونی انتخاباتی داوطلبان را به هیئتهای نظارت بخش ها و شهرستانهای مربوطه منعکس کنند. وی افزود: همکاران ما هم در این هیئت ها آمادگی کامل دارند تا این موراد تخلف را مورد بررسی و پیگیری قرار داده، و نتایج آن را به هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمانشاه ارائه دهند.