رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

هشدار نسبت به خرید داروهایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار نسبت به خرید داروهایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند

هشدار نسبت به خرید داروهایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ میشوند

مدیر امور دارو و مخدر معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نسبت به خرید داروهایی که در شبکه‌های ماهواره ای تبلیغ می شود، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، دکتر امید عبدی گفت: امروز در حیطه فروش و عرضه محصولات دارویی و آرایشی بهداشتی از تبلیغات ماهواره ای و اینترنتی استفاده می شود که بسیاری از مردم را به سمت خرید این کالاها سوق می دهد.

 عبدی با اشاره به مراجعه مکرر مردم به داروخانه ها برای خرید داروهایی که در ماهواره تبلیغ می شود، گفت: معظل بزرگی که اخیرا شاهد آن هستیم فروش ماهواره ای و اینترنتی داروها و کالاهای بهداشتی است . تبلیغات گسترده این رسانه ها باعث شده تا مردم  هرچه بیشتر به خرید این کالاها راغب شوند.

وی افزود:این کالاها هیچگونه مبنای علمی،قانونی و بهداشتی ندارند وسلامت جامعه را به شدت تهدید می‌کنند و عرضه کنندگان این محصولات فقط برای کسب سود دست به تبلیغاتی وسیع و پر رنگ و لعاب می‌زنند.

وی افزود: تعدادی از همشهریان نیز بر اثر استفاده از این داروها دچار عارضه های جدی شده‌اند که شکایت آنها توسط واحدهای ذیربط رسیدگی و به مراجع قضایی ارسال شده است.

عبدی گفت: طبق قانون و مقررات دارویی کشور تنها جایی که می تواند اقدام به عرضه و توزیع و نگهداری دارو کند، داروخانه‌ها هستند.