رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

هفتصدو پنجاه نفر از شهرستان هرسین عازم مرقد مطهر امام (ره) - نمایش محتوای خبر

 

 

هفتصدو پنجاه نفر از شهرستان هرسین عازم مرقد مطهر امام (ره)

اعزام به

فرماندار هرسین با اشاره به اعزام همه ساله مردم این شهرستان به مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته امسال قرار است 750 نفر از هرسین عازم مرقد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی شوند.

یاور محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این افراد صبح روز 13 خرداد پس از بدرقه توسط مسوولین محلی به تهران اعزام می شوند و سپس در عصر روز 14 خرداد پس از زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) به هرسین باز می گردند.

محمدی یادآور شد: در 14 خرداد که مصادف با بیست و ششمین سالگرد حضرت امام (ره) است مراسم سالگرد ارتحال ایشان در مسجد آیت الله حجتی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.
فرماندار هرسین در ادامه از حضرت امام (ره) به عنوان آزادی بخش افکار و اندیشه های آدمی یاد کرد و گفت: در زمانی که تفکر جاهلیت در جامعه رواج یافته بود این امام راحل (ره) بودند که خط بطلانی بر چنین تفکراتی کشیدند.
وی با بیان اینکه امام (ره) با اندیشه ناب الهی خود جان های تشنه ای را که تا پیش از آن در جهل و گمراهی گرفتار شده بودند از دریای علم و معرفت خود سیراب کردند افزود: رژیم سراسر ظلم و فساد ستمشاهی درهای آزادی را به روی مردم بسته بود، هیچ کس اجازه اظهارنظر در خصوص مسائل مختلف را نداشت و اصولا رژیمی که بر سرکار بود هیچ اختیاری از خود نداشت و کاملا تابع بیگانگان بود.
محمدی خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) در چنین شرایطی بود که با پشتوانه مردمی به نبرد با چنین رژیم و تفکری بر خاست و پس از تحمل سال ها رنج و مرارت توانست مردمی ترین انقلاب جهان را به پیروزی و سرانجام برساند.