هفت سین ایرانی

مردم ایرانی  قبل از رسیدن سال نو تحولی در زندگی خود ایجاد می‌كنند و با خرید لباس نو و تمیز كردن محل زندگی خود نشاط خاصی به زندگی خود می‌دهند .

در روستاها و شهرهای مختلف ایران، از نیمه‌های اسفند، گروه‌های نوروزی‌خوان راه می‌افتند و در کوچه وخیابان‌ها نوروزیه می‌خوانند. نوروزخوانان جوانانی هستند كه به زبان محلی ترانه‌ی نوروزی می‌خوانند و از آمدن نوروز خبر می‌دهند و مژدگانی دریافت می‌كنند.

"هفت سین ایرانی" برنامه ایست که تهیه آن در سال  1395 در دستور کار همه مراکز قرار گرفته است. این برنامه به تعداد 33 برنامه توسط مراکز مختلف تهیه شده و از 29 اسفند تا 14 فروردین تعداد 2 برنامه در روز و به مدت 45 دقیقه، یکی در ساعت 19 و دیگری در ساعت 23 از صدای مرکز به صورت تولیدی پخش خواهد شد.در این میان صدای مرکز کرمانشاه هم تهیه و تولید یکی از این برنامه های  "هفت سین ایرانی"  را به عهده گرفته است. این برنامه با هدف بیان آداب و رسوم نوروز در استان کرمانشاه تهیه شده و در آن بخش های مختلف گزارشی ، کارشناسی، نمایش، موسیقی محلی و ... در نظر گرفته شده است. در این برنامه کارشناس بهداشتی حضور دارد و از مواردی که باید در این ایام رعایت کنیم صحبت می کند .علاوه بر آن هم آقای موزونی کارشناس و محقق برنامه، از بازی های محلی کودکان در این ایام سخن می گوید و در نهایت از هفت سین نوروزی از گذشته تا امروز صحبت می شود. این برنامه یک برنامه شاد و مفرح است که در آن موسیقی ها و ترانه های شاد و محلی و همین طور نمایش طنز پخش خواهد شد.

Loading the player...
عوامل تولید:

عوامل تولید

تهیه کننده: مجتبی سلاح ورزی

گویندگان: مژگان طاهری- غلامرضا جمشیدی

نویسنده: پروانه رستگار فر

گزارشگر: نسیم دشتی کیا

صدابردار: مریم سوری

ویراستار: نظام صالحی

تاریخ تولید: زمستان 94