جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

هفده هزار کاراته کا در استان کرمانشاه فعالیت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

هفده هزار کاراته کا در استان کرمانشاه فعالیت می کنند

هفده

رئیس هیات کاراته کرمانشاه از فعالیت حدود 17 هزار کاراته در استان خبر داد و گفت: 60 درصد این افراد را ورزشکاران خانم و 40 درصد هم ورزشکاران آقا تشکیل می دهند.

ناصر محمدصالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خوشبختانه هیات کاراته کرمانشاه در تمامی شهرستان های استان فعال و ورزشکاران زیرنظر مربیان خود در بخش ها و سبک های مختلف در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: 17 هزار کاراته کرمانشاهی در دو بخش آزاد و کنترلی و در بیش از 40 سبک فعالیت دارند.

محمدصالحی، همچنین از حضور 130 داور و 120 مربی کاراته در استان خبر داد و گفت: تقریبا در هر دو بخش مربی و داور نیمی از آنان را آقایان و نیم دیگری را هم بانوان تشکیل می دهند. رئیس هیات کاراته کرمانشاه در ادامه از اعزام تیم کاراته کرمانشاه به مسابقات آزاد قهرمانی کشور خبر داد و گفت: این رقابت ها از 20 تا 22 بهمن در شهر رشت برگزار می شود. وی ادامه داد: از استان کرمانشاه 20 ورزشکار در هفت وزن به این رقابت ها که حکم انتخابی تیم ملی را نیز دارد، اعزام شده اند.

محمدصالحی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تیم کرمانشاه بتواند حداقل مقام دوم را کسب کند، گفت: گیلان، مازندران، تهران و اصفهان مهمترین رقبای تیم کرمانشاه هستند. وی در پایان اظهار کرد: از نفرات اعزامی تیم کرمانشاه انتظار می رود بتوانند حداقل دو مدال طلا و چهار مدال نقره و برنز کسب کنند.