سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

هلال احمر کرمانشاه با بیش از 300 نیرو و 16 پایگاه به استقبال زمستان می‌رود - نمایش محتوای خبر

 

 

هلال احمر کرمانشاه با بیش از 300 نیرو و 16 پایگاه به استقبال زمستان می‌رود

هلال احمر کرمانشاه با بیش از 300 نیرو و 16 پایگاه به استقبال زمستان می‌رود

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آغاز طرح زمستانی هلال احمر کرمانشاه با همکاری بیش از 300 نیرو خبر داد.

پیمان یاوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آغاز طرح زمستانی هلال احمر کرمانشاه افزود: این طرح تا پایان زمستان ادامه دارد. وی با بیان اینکه 12 پایگاه ثابت در نقاط مختلف استان درگیر این طرح هستند، خاطرنشان کرد: چهار پایگاه موقت نیز به این تعداد اضافه شده که در صحنه، قلاجه گیلانغرب، خسروآباد سنقر و منطقه اورامانات برقرار شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از فعالیت بیش از 300 نیرو در این طرح یاد کرد و افزود: در هر پایگاه 15 نیروی ثابت و پنج نیروی پشتیبان داریم. به گفته این مسئول، همچنین در هر پایگاه دو دستگاه خودرو شامل خودرو امداد و نجات مجهز به ست امداد و خودرو آمبولانس وجود دارد. یاوری ادامه داد: امکان اسکان اضطراری در پایگاه‌های ثابت و سیار نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در فصل زمستان مشکل در ارتفاعات و محورهای برف گیر و گردنه‌ای بیشتر است، اظهار کرد: در نقاطی که نیاز بیشتر باشد از ستاد نیز نیروی پشتیبان و تقویتی به پایگاه‌ها ارسال خواهد شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آماده‌باش بالگرد هلال احمر برای حضور در مناطق صعب‌العبور هم یاد کرد و افزود: تعدادی پزشک داوطلب نیز با ما همکاری دارند که اگر در نقطه‌ای مشکلی وجود داشت، با بالگرد به مناطق صعب‌العبور اعزام شوند.

یاوری تاکید کرد: با توجه به اینکه هلال احمر استان کرمانشاه معین منطقه غرب کشور است، آمادگی داریم به استان‌های همجوار مانند همدان، کردستان و ... نیز در فصل زمستان ارائه خدمات داشته باشیم.