سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

همایش دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در کرمانشاه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در کرمانشاه برگزار شد

همایش نقش دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم در پیشگیری از جرایم، با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر محمدرضا عدالتخواه رییس کل دادگستری استان در این همایش با بیان اینکه بالا رفتن آمار جرم و جنایت یک چالش جهانی است، گفت: در راستای پیشگیری از وقوع جرم تاکنون راهکارهای مختلفی توسط حقوقدانان برجسته جهان مطرح شده است.

وی ادامه داد: آنچیزی که در امر مقابله با جرایم می توان به آن امیدوار بود رشد و تعالی جوامع است، بگونه ای که اگر جامعه ای به خوبی رشد یافته باشد، بحث پیشگیری از وقوع جرم در آن به خوبی خود را نشان خواهد داد.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: اگر در جامعه ای از بدو تولد انسان یعنی در کانون خانواده، مدرسه، دانشگاه و محیط اجتماعی شرایطی فراهم آید که فرد در مسیر رشد و تکامل و تعالی قرار گیرد، هرگز شاهد بالارفتن آمار جرم و جنایت نخواهیم بود.

عدالتخواه خاطرنشان کرد: در اسلام به چنین شرایطی تقوای الهی می گویند و انسانها با داشتن تقوای الهی می توانند از ناهنجاری ها و گناهان دوری کنند.

وی تاکید کرد: دیده بانان پیشگیری از وقوع جرم باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بگونه ای در جامعه گسترش دهند که دیگر هیچ شخصی در جامعه احساس بی تفاوتی نسبت به مسائل پیرامونی خود نکند.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: نباید جامعه به سمتی برود که افراد آن در برابر ناهنجاری ها بی تفاوتی باشند و هیچ عکس العملی نشان ندهند.