جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

همایش ملی «نقش عمران در اعتلای دانش مهندسی» در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش ملی «نقش عمران در اعتلای دانش مهندسی» در کرمانشاه

همایش ملی «نقش عمران در اعتلای دانش مهندسی»

همایش  ملی «نقش عمران در اعتلای دانش  مهندسی» در تالار علامه امینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی اموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر نوذر قنبری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در این همایش با اشاره به اهمیت برگزاری همایشهای علمی در دانشگاه، از برگزاری سومین همایش در سطح ملی در سالجاری در این دانشگاه اظهار رضایت کرد.

قنبری در خصوص نقش دانشگاه آزاد اسلامی در استان کرمانشاه گفت: دانشگاه در تمام زمینه های مختلف استان نقش پررنگ و موثری داشته است چنانچه هرجا برنامه بزرگی در استان اجرا می‌شود واحد کرمانشاه هم در آن برنامه نقش و اثر قابل توجه دارد.

دبیر هیات امنای دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: باید تلاش کنیم در جهت اعتلای دانش و مباحث تخصصی در سطح کشور نیز سهیم و تاثیرگذار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش بزرگی از رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد کرمانشاه در گروه های آموزشی مهندسی است لذا وجود این رشته‌ها در دانشگاه و در نتیجه ی آن حضور اساتید مجرب و دانشجویان کوشا در این عرصه، اهمیت رشته‌های مهندسی را برای ما دو چندان می‌کند و این درحالی است که باید از کیفیت آموزشی و پژوهشی این رشته‌ها غافل نشویم.

 دکتر فریدون اربابی استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تهران نیز در این همایش گفت: مهندسی حدود 200 سال قدمت دارد و تغییرات اساسی در زندگی بشر ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: مهندس کسی است که "نه " را برای جواب نمی‌پذیرد و همواره در پی یافتن راه حلی برای مسئله مورد نظر خود می‌باشد.

این استاد بازنشسته دانشگاه میشیگان آمریکا افزود: مهندسی اثر بسیار موثری در دانشگاه داشته و مهندسی علمی است که با یک دلار چیزی می‌سازد که بقیه با دو دلار می‌سازند.

اربابی اظهارکرد: در برخی از موارد مسایل علمی از موارد مهندسی نشات گرفته است و برای این کار می بایست تخصص داشت زیرا موفقیت در مسایل علمی؛ موفقیت در تخصص است پس نتیجه می گیریم تخصص مسئله مهمی است.

این همایش با ارایه مقاله‌های شرکت کنندگان در قالب سخنرانی و پوستر و نیز با برگزاری کارگاه های تخصصی همراه بود.