جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

همایش یک روزه ازدواج سالم - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش یک روزه ازدواج سالم

همایش یک روزه ازدواج سالم با حضور دکتر مازیار طهماسبی رئیس مرکز بهداشت سرپلذهاب و کارشناسان در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در افتتاح این همایش امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب باتاکیدبر لزوم تسهیل ازدواج جوانان توسط خانواده ها گفت: ازدواج سالم باعث تقویت ایمان وحفظ عفت و پاکدامنی افراد جامعه می شود.

امام جمعه شهرستان سرپلذهاب در این همایش ضمن اشاره به اهمیت کانون خانواده و ازدواج آسان اظهارداشت: ازدواج را باعث حفظ عفت و پاک‌دامنی، تأمین سلامت جسم و روان، داشتن فرزندانی سالم و شایسته و کمک به رشد و تکامل یکدیگر می‌شود به همین علت خانواده‌ها باید در آسان‌سازی ازدواج جوانان تلاش کنند.

معاون بهداشتی و سرپرست مرکز بهداشت در ادامه اظهارداشت:جمعیت ، سرمایه ارزشمند اقتصادی هر کشور است به شرطی که اقشار مختلف در راستای رقم زدن جامعه ای پویا و با نشاط همراه باشند.

عادل رحمانی زاده با اشاره به اینکه عملیاتی کردن سیاست های مربوط به جمعیت تنها مربوط به دولت و یک دستگاه خاص نیست ، بیان کرد: عملیاتی کردن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در باب جمعیت باعث پویایی جامعه و منجر به توسعه کشور به واسطه نقش آفرینی جوانان می شود.

وی اذعان کرد: در این بین با همراهی خانواده ها می توان زمینه های ازدواج آسان را فراهم نمود و این مهم نقش تعیین کننده ای در ایجاد جامعه ای پویا خواهد داشت.

این همایش با حضور مدیران مدارس ، مربیان پرورشی و دانش آموزان پایه دم متوسطه و دانشجویان دانشگاه پیام نور و دهیاران شهرستان در سالن ارشاد اسلامی شهرستان سرپلذهاب با هدف اجرای سیاست های جدید جمعیتی و بیانات رهبر معظم انقلاب برگزار شد.