رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

همه ما روزانه روغن "پالم" مصرف می‌کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

همه ما روزانه روغن "پالم" مصرف می‌کنیم

همه ما روزانه روغن "پالم" مصرف میکنیم

مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه معتقد است، همه ما روزانه از روغن پالم استفاده می‌کنیم که مشکلی هم ندارد، اما مصرف این روغن در فرآورده‌هایی که منشاء حیوانی دارد، تخلف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر مجید محمودی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی غذا برگزار شد، اظهار کرد: همه ما روزانه مقداری روغن پالم مصرف می‌کنیم و این روغن در روغن‌های  خوراکی با منشاء گیاهی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه روغن پالم منشاء گیاهی دارد و از هسته درخت خرما به دست می‌آید، بیان کرد: مصرف این روغن در محصولاتی که منشاء حیوانی دارند، خصوصا لبنیات تخلف است و جنبه تقلب دارد.

محمودی درادامه از آزمایشگاه غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به عنوان مجهزترین آزمایشگاه غرب کشور در حوزه غذا یاد کرد و افزود: در آینده نزدیک این آزمایشگاه مجهزترین درحوزه دارو هم خواهد بود.

مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: تمام فرآورده‌های غذایی و دارویی که در استان تولید می‌شود و یا در سطح عرضه در کرمانشاه وجود دارد، نمونه‌برداری و در آزمایشگاه بررسی می‌شود.

وی یادآور شد: اگر این مواد مشکلی داشته باشد اطلاع‌رسانی می‌شود و باید هرچه سریعتر نسبت به رفع عیب اقدام کنند و اگر اصلاح صورت نگیرد مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

محمودی به مردم اطمینان داد مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و آشامیدنی که به دست آنها می‌رسد رصد و آزمایش می‌شود.