رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

هنگام خانه‌تکانی روزانه چندین بار پوست خود را چرب کنید - نمایش محتوای خبر

 

 

هنگام خانه‌تکانی روزانه چندین بار پوست خود را چرب کنید

چرب کردن پوست هنگام خانه تکانی

یک متخصص پوست گفت: تماس پوست با شوینده‌ها می‌تواند باعث بروز حساسیت‌های پوستی شود، لذا بهتر است افراد حین استفاده از شوینده‌ها کمترین تماس پوستی را با این مواد داشته باشند.

دکتر حسین کاووسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، گفت: رعایت نکردن موازین بهداشتی و شست و شوی غیر استاندارد در زمان خانه تکانی می‌تواند مشکلات و عوارض پوستی را در افراد در پی داشته باشد.

این متخصص پوست افزود: افراد به منظور جلوگیری از بروز مشکلات پوستی باید از حداقل میزان شوینده‌ها استفاده کنند و در صورتی هم که از این مواد استفاده می‌شود، حتما دستکش بپوشند.

به گفته کاووسی تماس پوست با شوینده‌ها می‌تواند باعث بروز حساسیت‌های پوستی شود و بهتر است افراد حین استفاده از شوینده‌ها کمترین تماس پوستی را با این مواد داشته باشند.

این متخصص پوست اگزماهاي پوستي را یکی از مهمترین عوارض پوستی ناشی از خانه تکانی‌های غیر اصولی دانست و افزود: خانه تكاني ناصحيح و شست و شوي غير استاندارد و قرار دادن پوست در مقابل مواد شوينده و حساسيت زا باعث بروز اگزمای پوستی در افراد می‌شود.

کاووسی گفت: در زمان خانه تکانی و گردگیری احتمال ابتلا به عفونت‌های قارچی وجود دارد و توصیه می‌شود افراد حین خانه تکانی به منظور قرار نگرفتن پوست در معرض گرد و غبار، حتما دستکش بپوشند.

کاووسی افزود: ايجاد حساسيت‌هاي پوستي به دليل تماس بيشتر پوست با آنتي ژن‌هاي موجود در هوا و همچنين در موارد نادري ايجاد قارچهاي پوستي از عوارض شست و شوي نادرست است.

وي گفت: براي پيشگيري ازاين مشکلات توصيه مي‌شود افراد در زمان شست و شو حتما از دستكش استفاده كنند و صورت و سر خود را تا حد امكان بپوشانند تا از نشستن آنتي ژن‌ها و قارچ‌ها بر روي پوست اين قسمت از بدن جلوگيري شود.

کاووسی افزود: بهتر است افرادی که مشغول خانه تکانی هستند، روزانه سه تا چهار بار پوست خود را با مرطوب‌کننده‌ها، چرب کننده‌ها و نرم کننده‌ها چرب کنند تا دچار مشکلات پوستی و به‌خصوص اگزمای پوستی نشوند.