جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

هنگام خرید ماهی قرمز به شکل ظاهری آن دقت کنید - نمایش محتوای خبر

 

 

هنگام خرید ماهی قرمز به شکل ظاهری آن دقت کنید

هنگام خرید ماهی قرمزبه شکل ظاهری آن دقت کنید

یک کارشناس شیلات به شهروندان توصیه کر، هنگام خرید ماهی قرمز پای سفره هفت‌سین به شکل ظاهری بدن ماهی توجه کرده و از نبودن خوردگی، علائم قارچی و یا وجود زخم روی بدن ماهی اطمینان حاصل کنند.

سعید بابایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه با بیان اینکه به طور معمول بیماری مشترک خاصی بین انسان و ماهی وجود ندارد، گفت: ماهی‌ها برعکس انسان‌ها که خونگرم هستند، موجوداتی خونسرد بوده و لذا بیماری مشترک خاصی بین انسان و ماهی‌ها وجود ندارد.

بابایی با بیان اینکه نگهداری ماهی‌ها در محیط خانه مشکل چندانی ندارد، گفت: با این حال بهتر است خانواده ها ماهی‌های قرمز را به مدت طولانی در منزل نگهداری نکنند.

بابایی به شهروندان توصیه کرد، درصورت خرید ماهی قرمز نکات بهداشتی را رعایت کرده و تاحد امکان مدت نگهداری ماهی درمنزل را محدود کنند.

این کارشناس شیلات افزود: توصیه می‌شود خانواده‌ها از دست زدن کودکان خردسال به بدن ماهی جلوگیری کرده و از این طریق مانع از انتقال بیماری‌های احتمالی به کودک شوند.

بابایی به افراد توصیه کرد: به منظور جلوگیری از انتقال بیماری احتمالی حین عوض کردن آب تنگ ماهی دستکش نایلونی بپوشند.

بابایی سپس به افراد توصیه کرد، تا برای عوض کردن آب ماهی از آب بدون کلر استفاده کرده و برای این کار آب شهر را به مدت یک تا دو روز قبل برای از بین رفتن کلر آن نگهداری کرده و سپس نسبت به تعویض آب تنگ ماهی اقدام کنند.

وی افزود: کلر برای ماهی‌ها خطرناک بوده و می‌تواند منجر به تلف شدن سریع آنها شود.