رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

هیچ چیز در زمینه آنفلوآنزای H1N1 قابل پیش بینی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

هیچ چیز در زمینه آنفلوآنزای H1N1 قابل پیش بینی نیست

هیچ چیز در زمینه آنفلوآنزای H1N1 قابل پیش بینی نیست

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هیچ چیز در زمینه آنفلوآنزای H1N1 قابل پیش بینی نیست، گفت: اما تصور ما بر این است که ظرف دو تا سه هفته آینده موارد این بیماری در کشور کاهش پیدا کند.

دکتر محمدمهدی گویا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، از شناسایی قطعی 1190 بیمار مبتلا به آنفلوآنزای H1N1 در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه از ابتدای مهرماه تاکنون 112 نفر در کشور بر اثر ابتلا به این نوع آنفلوآنزا فوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این نوع آنفلوآنزا مورد غیرعادی نیست و همانند سایر آنفلوآنزاهای فصلی است، گفت: ما هر ساله موارد این نوع آنفلوآنزای فصلی را داشته‌ایم و این نوع آنفلوآنزا اصلا نوع غیرعادی نیست.

گویا با بیان اینکه هرساله در کشور این تعداد فوتی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا وجود دارد، گفت: متاسفانه امسال تبلیغات برای این بیماری زیاد شد و رسانه‌ای شدن آن موجب شد تا جوی در خصوص این بیماری در کشور بوجود بیاید.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رد ایجاد هر گونه جهش در این نوع آنفلوآنزا، گفت: H1N1 نیز یک آنفلوآنزای معمولی فصلی است و نوعی است که در همه جای دنیا شایع است و تغییرات جزیی ویروس آنفلوآنزا نیز یک مسئله طبیعی است.

وی با بیان اینکه موج آنفلوآنزا هنوز در سطح کشور برقرار است، اظهار کرد: در برخی استانها که همه‌گیری زودتر بوده موارد ابتلا در حال کاهش است و در برخی استانهای کشور که تازه موج آنفلوآنزا به آنها رسیده موارد در حال افزایش است.

گویا با بیان اینکه هیچ چیز در زمینه این بیماری قابل پیش بینی نیست، گفت: اما تصور ما بر این است که ظرف دو تا سه هفته آینده موارد این بیماری در کشور کاهش پیدا کند.