جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

هیچ چیز عشق امام حسین(ع) را در دل مسلمانان کم فروغ نمی‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

هیچ چیز عشق امام حسین(ع) را در دل مسلمانان کم فروغ نمی‌کند

هیچ چیز عشق امام حسین(ع) رادر دل مسلمانان کم فروغ نمی‌کند

یک استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه سال به سال بر تعداد زائرین عتبات عالیات افزوده می شود، گفت: هیچ چیز نمی تواند عشق امام حسین(ع) را در دل مسلمانان کم فروغ کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه ،حجت الاسلام عزت الله طاهری در مراسم بدرقه اعضاي 313 یارموعود به سمت کربلا که در مسجد آیت الله میبدی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه تلاش های دشمنان در طول تاریخ برای بر حذر داشتن مسلمانان از زیارت امام حسین(ع) نتوانسته اثر گذار باشد، گفت: با وجود همه این تلاش ها سال به سال بر تعداد زائرین عتبات عالیات افزوده می شود.

 وی افزود: تاریخ گواه است که متوکل عباسی در زمان خود دست و پای زائران عتبات عالیات را قطع می کرد، ولی مردم سال بعد با شور و اشتیاق بیشتری به زیارت قبر امام حسین(ع) می رفتند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ به شیوه های گوناگون زوار عتبات عالیات را اذیت می کرده اند، گفت: اکنون نیز  دشمن به شیوه بمب گذاری روی آورده است، با این وجود و برخلاف تصور دشمن هیچگاه این مراسم به سردی وفراموشی سپرده نشده وعشق حسین(ع) دردلها شعله بیشتری کشیده است.

طاهری در ادامه از زیارت امام حسین(ع) به عنوان یکی از سنت های موکد یاد کرد و گفت:  یکی ازعلامت های مومن زیارت اربعین است، خواه اینکه ازنزدیک باشد یا از راه دور. اما اصل مطلب این است که امام حسین(ع) را با معرفت زیارت کنی و اگر از نزدیک بتوانی قبر امام حسین(ع) را زیارت کنی اصل مطلب را به جا آورده ای.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه زیارت امام حسین(ع) در اربعین حال و هوای دیگری دارد، گفت: در روایات آمده که ملائکه از عرش خداوند برای استقبال از زائر اربعین به زمین می آیند.

وی گفت: نقل است که دراین روز 124هزار پیغمبر به زیارت قبرامام حسین(ع) می آیند و لذا باید زائران اربعین را قدر بدانند و آن را از دست ندهند.

طاهری افزود: زائران امام حسین(ع) باید سختی ها و مشقات سفر را باسختی های امام در روز عاشورا مقایسه کرده و بدانند که  هرچه سختی بکشند به پای سختی های امام حسین(ع) نمی رسد.