جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

واکسیناسیون یک میلیون راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

واکسیناسیون یک میلیون راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاه

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از واکسیناسیون یک میلیون راس دام سبک علیه تب برفکی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، تورج کرمیان رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه اظهار داشت: طرح واکسیناسیون یک میلیون راس دام سبک علیه تب برفکی در کرمانشاهواکسیناسیون دام های سبک علیه بیماری تب برفکی در سطح شهرستان کرمانشاه به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای دی ماه جاری به مدت 40 روز کاری آغاز شد، افزود: در سطح شهرستان کرمانشاه یک میلیون راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان مایه کوبی شدند. رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه بیان داشت: از این تعداد 350 هزار راس آن مربوط به دام های عشایر و 650 هزار راس مربوط به واحئهای دامی داخل شهرستان و روستاییان است.

دکتر کرمیان همچنین از اعزام سه تیم در دو مرحله برای انجام واکسیناسیون دام های عشایر مستقر در مناطق خارج از استان که در مناطق ایلام و خوزستان استقرار دارند خبر داد و گفت: کار واکسیناسیون دام های عشایر نیز پایان یافته است. این مقام مسئول تصریح کرد: برای انجام طرح مایه کوبی 800 هزار راس دام سبک برای شهرستان کرمانشاه پیش بینی شده بود، اما با توجه به فصل زایش دام ها جمعیت بره ها نیز به میزان پیش بینی شده افزوده شد.

وی همچنین تاکید کرد: خوشبختانه امسال هیچگونه کانونی از این بیماری مشاهده نشده است و در انجام این طرح نیز مردم راغب بوده و همکاری خوبی با اکیپ های دامپزشکی داشتند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه طرح مایه کوبی رایگان دام های سبک علیه بیماری تب برفکی در سطح شهرستان کرمانشاه در قالب 20 اکیپ انجام شد، خاطرنشان کرد: از این تعداد 15 اکیپ متعلق به بخش خصوصی و 5 اکیپ از بخش دولتی بود.

دکتر کرمیان با اشاره به اتمام این طرح یادآور شد: در حال حاضر مشغول لکه گیری هستیم و کار مایه کوبی دام های روستاییان و عشایر جا مانده که هنگام مراجعه اکیپ ها در محل حضور نداشتند در حال انجام است تا بتوانیم پوشش صددرصدی برای این طرح داشته باشیم.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با اشاره به شروع طرح مایه کوبی دام های سنگین علیه بیماری های تب برفکی و لمپی اسکین بیان داشت: این طرح نیز در حال انجام است.