جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

واکسیناسیون ۱۶۰ هزار راس دام علیه تب برفکی در شهرستان صحنه - نمایش محتوای خبر

 

 

واکسیناسیون ۱۶۰ هزار راس دام علیه تب برفکی در شهرستان صحنه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه از مایه کوبی بیش از ۱۶۰ هزار راس دام سنگین و سبک علیه بیماری تب برفکی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، رامین سمیعیان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه اظهار داشت: بیش از ۱۵۸ هزار راس دام سبک در شهرستان صحنه علیه تب برفکی واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار راس دام سنگین نیز بر علیه این بیماری در شهرستان صحنه مایه کوبی شده اند، افزود: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی و حفظ سرمایه دامداران شهرستان، شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه از اول دی ماه تاکنون اقدام به واکسیناسیون ۱۵۸ هزار و ۲۶۰ راس گوسفند و بز با پوشش تمام روستاهای شهرستان و ۲ هزار و ۶ راس گاو و گوساله بر علیه بیماری تب برفکی نموده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این مدت یک هزار و ۷۲۰ راس گاو و گوساله بر علیه بیماری لمپی اسکین که در چند سال گذشته در کشور مشاهده شده است واکسینه شده اند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان صحنه همچنین تصریح کرد: واکسیناسیون تب برفکی و لمپی اسکین گاو و گوساله در روستاهای باقیمانده شهرستان نیز تا ایام پایانی سال به انجام خواهد رسید تا به لطف خدا و با زحمت همکاران به پوشش صددرصدی مایه کوبی برسیم.

وی با اعلام شماره‌های تماس ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ از شهروندان خواست تا موارد تخلف، انتقاد، پیشنهاد و نظرات خود را از این طریق به اطلاع کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برسانند.