جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

واگذاری کاروانسرای ماهیدشت به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری کاروانسرای ماهیدشت به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور

کاروانسرای ماهیدشت به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور واگذار میشود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: کاروانسرای ماهیدشت جهت تغییر کاربری به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور واگذار می‌شود.

مهندس علی فعله‌گری در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از جاذبه های گردشگری شهر ماهیدشت، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: کاروانسرای ماهیدشت یکی از سه کاروانسرای موجود در استان کرمانشاه است که قابلیت تبدیل به یک مجموعه تفریحی گردشگری ویژه را دارد.

وی ادامه داد: پس از واگذاری کاروانسرای شاه عباسی بیستون به شرکت توسعه گردشگری و تبدیل شدن آن به هتل لاله، در نظر داریم کاروانسرای ماهیدشت را نیز به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور واگذار کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: طی یک تفاهم نامه سه جانبه  مابین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و کانون اتومبیلرانی و جهانگردی کشور واگذاری کاروانسرای ماهیدشت انجام می‌شود.

فعله‌گری یادآور شد: براساس توافق به عمل آمده قرار شده که این کاروانسرا توسط کانون اتومبیلرانی و گردشگری کشور به یک سفره خانه سنتی و اقامتگاه سنتی برای میهمانان خارجی تبدیل شود.

وی اظهارکرد: از آنجایی که کاروانسرای ماهیدشت به جاده اصلی کرمانشاه _ اسلام آبادغرب واقع در شهر ماهیدشت راه دسترسی بسیار نزدیکی دارد، شرایط ویژه ای برای گردشگران و توسعه گردشگری دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: یکی از نکاتی که در مورد این کاروانسرا وجود دارد این است که تعدادی واحد مسکونی در اطراف آن وجود دارد که نیاز است تملک شوند که برای انجام این کار به کمک های استانداری کرمانشاه نیاز داریم.

فعله گری خاطرنشان کرد:قرار است که کانون اتومبلیرانی وجهانگردی کشوربرای تغییرکاربری کاروانسرای ماهیدشت مبلغ30 میلیاردریال هزینه کند.

وی تاکید کرد: هرچقدر بتوانیم که بخش خصوصی را به سمت پروژه های گردشگری هدایت کنیم یقینا ثمره و نتیجه آن را در توسعه گردشگری استان خواهیم دید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه یادآور شد: باتوجه به وجود پارک جنگلی چارزبر و سراب کاشنبه به همراه پل تاریخی ماهیدشت در کنار این کاروانسرا می تواند به جاذبه های این منطقه برای جذب توریسم کمک کند.

گفتنی است: استاندار کرمانشاه در جریان این بازدید بر تسریع در روند واگذاری این کاروانسرا به بخش خصوصی برای تغییر کاربری دادن آن تاکید کرد.