جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

وجود ۳۸ هزار بیمار خاص در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود ۳۸ هزار بیمار خاص در استان کرمانشاه

وجود ۳۸ هزار بیمار خاص در استان

رئیس انجمن حمایت از بیماران ام. اس در کرمانشاه گفت: در حال حاضر بیش از ۳۸ هزار بیمار خاص در استان کرمانشاه داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد کرمی امروز سه شنبه در جلسه کمیته بیماران خاص استان که با حضور مسئولان در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۸ هزار بیمار خاص در استان داریم که از این تعداد ۱۸ هزار بیمار دیابتی هستند.

وی بیان کرد: دو سال پیش در شورای هماهنگی بیماران خاص ایده راه اندازی سامانه هماهنگی میان بیماران خاص و صعب العلاج استان کلید خورد و مشخصات تمام بیماران خاص در این سامانه توسط انجمن بیماران خاص در سامانه وارد می‌شود.

کرمی افزود: دستگاه‌های که خدمت رسان همچون بهزیستی، کمیته امداد(ره)، بیمه‌ها و سازمان های تامین اجتماعی و.. می‌توانند وارد سامانه هماهنگی میان بیماران خاص و صعب العلاج شوند و پسوورد دریافت کنند.

وی اظهار کرد: هر خیری که بخواهد در هر موسسه خیریه بصورت حقیقی چه حقوقی کمکی به بیماران خاص داشته باشه از ما پسورد خواهد گرفت.

کرمی افزود: هر فرد بیمار خاص در استان که از خیرین کمک بگیرد در این سامانه مشخص است که از چه کسی با چه وسعتی و از کدام دستگاه کمک گرفته و با این کار جلوی بسیاری از موازی کاری ها گرفته می شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر سامانه هماهنگی میان بیماران خاص و صعب العلاج استان راه اندازی شده و هم اکنون ۸ سازمان مردم نهاد به ما کمک می کند.