سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

وجود 30 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام صنعتی در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 30 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام صنعتی در کرمانشاه

وجود 30 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام صنعتی درکرمانشاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از وجوود 30 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی نیمه تمام در استان کرمانشاه خبر داد که زمینه مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نعمت الله حقیقی در همایش توانمندیهای تولیدی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که امروز (22 آذر) در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار شد، از وجود بیش از هزار واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 15 هزار میلیارد تومان(معادل چهار میلیارد دلار) در استان کرمانشاه یاد کرد.

وی با اشاره به اینکه در برخی از تولیدات مانند پتروشیمی رتبه منحصر به فردی در کشور داریم، افزود: سه واحد پتروشیمی با ظرفیت تولید یک میلیون تن در سال در استان داریم.

به گفته این مسئول، دو واحد سیمان با ظرفیت 3.6 میلیون تن، سه واحد کاشی و سرامیک با ظرفیت 24.5 میلیون مترمربع، 16 واحد لبنیات با ظرفیت 460 هزار تن در سال، یک واحد دارویی با ظرفیت 340 میلیون عدد دارو، 33 واحد سنگ بری با ظرفیت 650 هزار مترمربع و واحدهای تولید آرد، روغن نباتی، میل گرد، رب گوجه، قند و شکر، خوراک دام، قطعات پلاستیکی و ... از مهمترین واحدهای تولیدی و صنعتی کرمانشاه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه از دو هزار طرح صنعتی نیمه تمام با سرمایه‌گذاری 30 هزار میلیارد تومان(معادل 9 میلیارد دلار) در استان نیز یاد کرد که برخی از آنها بیش از 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

حقیقی خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای نیمه تمام مانند پالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای با سرمایه بیش از چهار میلیارد دلار و واحد تولید پروپیلن با سرمایه 1.5 میلیارد یورو از مهمترین طرح هایی هستند که پتانسیل جذب سرمایه‌گذار دارند. وی از مزایای معدنی استان کرمانشاه هم یاد کرد و گفت: قیرطبیعی، سیلیس، منگنز و ... از ظرفیت‌های معدنی کرمانشاه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه یادآوری کرد: کرمانشاه در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی نیز ظرفیت سرمایه‌گذاری زیادی دارد.

دبیر اجرایی نمایشگاه توانمندیهای تولیدی و صادراتی استان کرمانشاه در ادامه به برپایی این همایش و نمایشگاه اشاره داشت و اظهار کرد: هدف ما این بود که بتوانیم بخشی از توانمندیهای تولیدی و ظرفیت‌های توسعه استان را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.