رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

وجود 67 هزار زن سرپرست خانوار در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 67 هزار زن سرپرست خانوار در کرمانشاه

کارشناس دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی استان کرمانشاه از وجود 67 هزار زن سرپرست خانوار در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، شایسته کرم‌خانی در کارگروه طرح تقسیم کار ملی، کنترل و کاهش آسیب ‌های اجتماعی ویژه زنان سرپرست خانوار که امروز (هشتم اسفند) برگزار شد، گفت: طبق آمارها 12 درصد از زنان و 88 درصد از مردان سرپرست خانوار هستند و اگر چه به نظر تعداد درصد زنان سرپرست خانوار کم است، اما آسیب‌های بیشتری متوجه آنان است.

به گفته این کارشناس، بر اساس آخرین آمارها دو میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که این تعداد در استان ما 67 هزار نفر است که بهزیستی از بیش از پنج هزار نفر آنها حمایت می کند. کارشناس دفتر توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی استان کرمانشاه طلاق، فوت همسر و کارافتادگی همسر را از جمله دلایل سرپرستی زنان در خانواده در استان کرمانشاه عنوان کرد.

وی اشتغال را مهمترین دغدغه زنان سرپرست خانوار اعلام کرد و گفت: بهزیستی در این راستا اقدامات خاصی انجام می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به پرداخت کمک هزینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و پرداخت سرمایه کار اشاره کرد. کرم‌خانی اضافه کرد: کاهش تعداد زنان سرپرست خانوار از جمله اهداف و سیاست های مهم کمیته طرح تقسیم کار ملی ویژه زنان سرپرست خانوار است.

آذر خسروی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه نیز در این کارگروه آسیب های اجتماعی را موضوع مهمی دانست که باید تمام دستگاه‌ها برای برطرف کردن آن تلاش کنند و افزود: زنان سرپرست خانوار از مهمترین اقشار در معرض آسیب اجتماعی هستند. وی با بیان اینکه مقوله سرپرستی زنان خانوار از قدیم الایام وجود داشته است، گفت: زنان در این راستا عملکرد موفقی داشته اند.