سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

وحدت ؛ رمز همه پیروزی و موفقیت های ما - نمایش محتوای خبر

 

 

وحدت ؛ رمز همه پیروزی و موفقیت های ما

وحدت ؛ رمز همه پیروزی و موفقیت های ما

ملا قادر قادری امام جمعه شهر مرزی پاوه ، وحدت را رمز همه پیروزی و موفقیت های ما در 37 سال گذشته برشمرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، امام جمعه شهر مرزی پاوه با اشاره به قدمت حدودا 800 ساله برگزاری جشنهای میلاد خجسته پیامبر بزرگوار اسلام ، حضرت محمد – صلی الله علیه و آله وسلم – در مناطق کردنشین گفت : هم در قبل و هم در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با شیوه های خاص ، این میلاد عزیز و پر خیر و برکت را جشن گرفته و خواهیم گرفت.

ملا قادر قادری سپس به شروع بحث ایجاد هفته وحدت ، فاصله بین 12 تا 17 ماه ربیع الاول ، در سال 1360 اشاره کرد و افزود : این مناسبت حقیقتا تا امروز موثر بوده و در ادامه هم موثر خواهد بود.

امام جمعه پاوه گفت : هنگامی که بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاریس حضور داشتند ، در نامه ای خطاب به علماء و مردم اهل سنت ایران ، به ویژه کردستان فرمودند ؛ ما نمی توانیم بر طاغوت غلبه کنیم مگر با وحدت بین پیروان مذاهب و اقوام مختلف ایران. ماموستا قادری تصریح کرد ؛ با همین ندای وحدت مردم جلو آمدند تا انقلاب اسلامی پیروز شد ، با همین وحدت و تفاهم در جنگ پیروز شدیم ، و با همین وحدت و تفاهم بین فرق و مذاهب اسلامی در ایران توانسته ایم در طول این 37 سال با عزت زندگی کنیم.

وی سپس با یادآوری وضعیت اسفناک همسایگان اطراف ایران تصریح کرد ؛ با وجود همه اختلافات ، جنگ و کشتار و تخریب مساجد ، حسینیه ها ، خانقاه ها و تکیه ها ، الحمدلله ، به خاطر لطف خدای تبارک و تعالی ، وجود رهبری حکیم و فرزانه در ایران چه در دوران بنیانگذار فقید انقلاب و چه هم اکنون در زمان رهبر معظم انقلاب ، با رفتار عاقلانه عقلای قوم ، از علماء اهل سنت و تشیع و نیز ، مردم بصیر ایران ، هیچگاه شاهد بروز چنین جنگهایی خانمانسوز و ویرانگر نبوده ایم. ملا قادر قادری تاکید کرد ؛ با سعی در آگاه کردن همیشگی مردم ، نگذاریم فتنه داعش و امثال جنایتکارش ، به مانند آنچه در عراق ، سوریه ، یمن ، افغانستان و پاکستان بروز کرده ، به خانه هایمان وارد شود.

وی سپس هدف از برگزاری مراسم جشن میلاد پیامبر اسلام را همین حفظ اتحاد دانست و تصریح کرد ؛ مردم و مسئولان هوشیار ، آگاه و نسبت به سرنوشت خود و اطرافیان مسئول باشند ، چرا که همه ما مسلمانیم ، ایرانی هستیم ، و باید نسبت به دین ، دستورات پیامبر ، و نسبت به حفظ مملکت پای بند باشیم. ملاقادر قادری در پایان ، این مراسم را در گذشته و چه در حال و چه در آینده موثر اعلام کرد.