جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ورودروزانه ۳۰۰ کامیون موادسوختی از مرز پرویزخان به استان - نمایش محتوای خبر

 

 

ورودروزانه ۳۰۰ کامیون موادسوختی از مرز پرویزخان به استان

ورود روزانه ۳۰۰ کامیون مواد سوختی از مرز پرویزخان

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: روزانه قریب به ۳۰۰ کامیون مواد سوختی توسط شرکت‌های عراقی از طریق مرز پرویزخان وارد شده و به جنوب کشور ترانزیت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ مهندس رضا رحیمی امروز در دیدار با یک هیئت سرمایه گذار در حوزه فرآورده های پالایشگاهی اظهار داشت: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در استان، موضوع فراهم کردن بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری کارآفرینان به عنوان یک اولویت اصلی، با جدیت توسط مدیریت ارشد استان دنبال می شود.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه تصریح کرد: این تسهیل گری ها در فرایند سرمایه گذاری در راستای توسعه استان و اشتغال زایی برای جوانان کرمانشاهی صورت می گیرد.

این مدیر ارشد اقتصادی در ادامه به تشریح پتانسیل ها و ظرفیت های استان در عرصه های مختلف پرداخت و گفت: کرمانشاه از یک فرودگاه بین المللی بسیار مناسب برخودار است که از طریق آن در هفته ۱۱۴ پرواز داخلی به شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران، مشهد و شیراز انجام می شود و پروازهای داخلی و خارجی آن نیز همچنان در حال توسعه است.

وی به موضوع راه آهن غرب اشاره کرد و گفت: بر اساس وعده دکتر روحانی رئیس جمهور محترم ، راه آهن تا خردادماه سال آینده به کرمانشاه می آید و استان از یک زیرساخت بسیار مهم در حوزه حمل و نقل برخوردار خواهد شد. همچنین این خط ریلی در آینده به مرز خسروی و سپس بندر لاذقیه در دریای مدیرترانه وصل می شود.

مهندس رضا رحیمی عنوان کرد: استان کرمانشاه از یک مرز تجاری طولانی با کشور عراق برخوردار است و همزمان به بازار قسمت عربی و کردی این کشور دسترسی دارد که یک مزیت بسیار خوب برای صادرات کالاهای تولیدی محسوب می شود.

این مدیر ارشد اقتصادی ادامه داد: استان کرمانشاه در مقایسه با شهرهایی همچون مشهد، یزد و اصفهان از منابع آبی بسیار ارزشمندی برخوردار است که با توجه به خشکسالی های اخیر یک مزیت فوق العاده محسوب می شود.

وی برخورداری از دو منطقه ویژه اقتصادی را از مزیت های سرمایه گذاری استان معرفی نمود و گفت: منطقه ویژه قصرشیرین و اسلام آباد هر دو از مزیت های مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردارند.

در این میان منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین در حال تدبیل به منطقه آزاد تجاری است و در آینده نزدیک دارای مزایا و معافیت های گسترده تری برای سرمایه گذاری خواهد شد. رحیمی تصریح کرد: هرچند کرمانشاه در زمره استان های کمتر توسعه یافته دسته بندی می شود ولی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار ممتازی برای توسعه است؛ ظرفیت هایی که در هیچ جای دیگری دیده نمی شود.

معاون استاندار یادآور شد: سرمایه گذارانی که طی این سال ها در استان سرمایه گذاری کرده اند نه تنها از بازگشت سرمایه خوبی برخوردار بوده اند بلکه توانسته اند مجموعه های خود را توسعه ببخشند.

رحیمی ادامه داد: استان کرمانشاه به دلیل قرار داشتن در لیست استان های کمتر توسعه یافته از این امکان برخوردار است که از اعتبارات با ارزش صندوق توسعه ملی برخوردار باشد که این اعتبارات با بهره بسیار پایین در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.