رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

ورود بیش از80 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور به صورت قاچاق است - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود بیش از80 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور به صورت قاچاق است

ورود بیش از80 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور به صورت قاچاق است

مدیر نظارت بر موادغذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، رشد سالانه مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران را حدود 12 درصد ذکر کرد و گفت: 80 تا 90 درصد لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت قاچاق و تقلبی وارد کشور می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا؛ دکتر شهریار مستوفی روز شنبه در همایش آموزشی مدیران و مربیان پرورشی و بهداشتی آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: مصرف روزافزون فرآورده های آرایشی و بهداشتی، این صنعت را به یکی از پرسودترین و جذابترین صنایع در دنیا تبدیل کرده است.

وی اظهار کرد: سالانه بیش از 850 میلیون دلار لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق وارد کشور می شود در حالیکه واردات رسمی در 8 ماه سپری شده از سال جاری کمتر از 50 میلیون دلار بوده است.

وی با بیان به اینکه سن استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران به کمتر از 14 سال رسیده است، گفت: سالانه بیش از 2.1 میلیارد دلار از بازار 7.2 میلیارد دلاری خاورمیانه به کشور ما اختصاص دارد.

وی گفت: ایران، دومین مصرف کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه است اما آمارهای جدید حاکی از آن است که ایران، گوی سبقت ازعربستان را نیز ربوده و مقام اول را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است.