جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

ورود تانکرهای حامل سوخت عراقی به کشور از فردا (شنبه) - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود تانکرهای حامل سوخت عراقی به کشور از فردا (شنبه)

ورود کامیونهای عراقی از فردا

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: ورود تانکرهای سوخت رسان عراقی به کشور و ترانزیت سوخت از فردا (شنبه هشتم فروردین ماه) از مرز رسمی پرویزخان از سرگرفته می شود.

نعمت الله نازپرورده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورود تانکرهای سوختی از مرز رسمی پرویزخان به کشورمان و تردد این وسایط نقلیه سنگین در جاده های این شهرستان به سمت کرمانشاه و بالعکس، از 28 اسفند ماه 93 تا پایان امروز (هفتم فروردین 94) برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی ممنوع شده بود.


وی تصریح کرد: گمرک مستقر در مرز پرویزخان در مدت اعلام شده اجازه ورود اینگونه وسایل نقلیه را به کشور نداد ولی از فردا شنبه شاهد ورود و خروج دوباره این تانکرها به کشور خواهیم بود که در این ایام خودروها فقط اجازه تردد در روز را در محورهای مواصلاتی و جاده دارند و در شب ملزم به توقف در مکانی امن هستند.

نازپرورده گفت: با توجه به دور دوم تعطیلات همچنین از ساعت یک بامداد روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز 14 فروردین شاهد متوقف شدن تردد تانکرهای سوخت رسان عراقی به کشور خواهیم بود.

وی تصریح کرد: این تصمیم براساس بخشنامه اداره ترانزیت و پایانه های مرزی کشور با توجه به اعمال محدودیتهای ترافیکی از سوی پلیس راه اجرا و اعمال می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: مبادلات مرزی، تجاری و صادرات کالا در مرزهای خسروی و پرویزخان این شهرستان در ایام تعطیلات نوروز سال 94 کماکان انجام می شود و انجام این امور بدون هیچگونه وقفه ای ادامه دارد.

نازپرورده افزود: با توجه به رسمی بودن دو مرز خسروی و پرویزخان هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی برای انجام صادرات در ایام تعطیلات نوروزی وجود ندارد و تمامی دستگاههای اداری مستقر در این مرزها در ایام نوروز به فعالیت همیشگی خود ادامه می دهند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از27 هزار نفر جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق است و در دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی این شهرستان روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون و تریلر حامل بار تردد می کنند.