رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه

ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه بارشی جدید به جو استان از روز چهارشنبه خبر داد و گفت: در پی این سامانه بارشی طی اواخر هفته دمای هوا به طور محسوسی کاهش خواهد داشت.

شاهرخ پارسا در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین پیش بینی صورت گرفته از وضعیت جوی استان گفت: براساس واکاوی نقشه های هواشناسی، جو نسبتاً پایداری که در منطقه مستقر شده است، کم و بیش تا بامداد چهار شنبه نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: به دنبال این شرایط، سامانه ای بارشی از روز چهارشنبه تا میانه روز پنج شنبه، جو منطقه را متاثر می کند و در بعضی ساعات سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان(بویژه اورامانات) خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در خصوص دمای هوای استان نیز گفت: دمای هوای استان تا روز دوشنبه نوسان زیادی نخواهد داشت و شاهد تداوم هوای سرد شبانه تا روز دوشنبه هستیم. وی افزود: در ادامه هفته و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا افزایش خواهد یافت و در دو روز پایانی هفته یعنی روزهای پنج شنبه و جمعه، دمای هوا به صورت محسوسی مجددا کاهش خواهد داشت.

پارسا، گرمترین نقاط استان را طی این هفته شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب با بیشینه دمای ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر و سردترین نقاط استان را شهرستان های اسلام آباد غرب و سنقر به ترتیب با کمینه دمای ۸ و ۷ درجه سانتی گراد زیر صفر اعلام کرد.