رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

ورود سامانه ی بارشی از عصر امروز به جو استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود سامانه ی بارشی از عصر امروز به جو استان کرمانشاه

ورود سامانه ی بارشی از عصر امروز به جو استان

با ورود سامانه قوی بارشی آسمان استان کرمانشاه از عصر امروز بارانی می شود.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین ورود سامانه ی بارشی از عصر امروز به جو استان کرمانشاهتحلیل از داده های هواشناسی، سامانه قوی بارشی از عصر امروز تا اوایل روز دوشنبه جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که سبب افزایش دمای شبانه، بارندگی سنگین، آبگرفتگی معابر، وقوع سیلاب در برخی از نقاط و وزش باد و رعد و برق در استان می شود.

سعید قاسمی با بیان اینکه فعالیت این سامانه تا عصر روز یکشنبه نمود بیشتری دارد، افزود: پیش بینی می شود بیشترین بارشها براثر ورود این سامانه به جو منطقه در نیمه غربی و نواحی شمال استان به ثبت برسد.

وی همچنین رگبار پراکنده تگرگ و صاعقه را از پدیده های احتمالی و محدودتر این سامانه برشمرد. لازم به ذکر است در اطلاعیه سازمان هواشناسی استان از عشایر و روستاییان خواسته شده از امروز تا روز دوشنبه از تردد و چرای دامها در حاشیه رودخانه ها، مسیل ها و مناطق مستعد سیل و صاعقه، خودداری کنند .

در این اطلاعیه همچنین به شهروندان توصیه شده در این مدت از تردد غیر ضرور در جاده های درون و برون شهری، بویژه مناطق شیب دار و جاده های کوهستانی در زمان بارش به دلیل احتمال ریزش کوه و رانش زمین در مناطق مستعد بپرهیزند.