جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ورود مرکبات قصر شیرین به بازار کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ورود مرکبات قصر شیرین به بازار کشور

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین از آغاز کار برداشت مرکبات از سطح 459 هکتار از باغ های بارور این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مراد محمودیان با اعلام خبر گفت: پیش بینی می شود که از باغهای قصر شیرین در هر هکتار 11 تن برداشت داشته باشیم.

وی همچنین به وضعیت جوی استان در هفته اخیر اشاره کرد و افزود، وقوع تندباد چند روز گذشته باعث ریزش محصولات سر درختی شد و این امر خساراتی را به دنبال داشته است.

وی بیشترین سطح زیرکشت باغ مرکبات بارور در قصرشیرین را مربوط به پرتقال با 250 هکتار ذکر کرد و اظهارداشت: بقیه باغ های مرکبات قصرشیرین شامل محصولات دیگر از جمله نارنگی، لیموشیرین، لیموترش و گریب فروت است.

وی با اشاره به کیفیت مطلوب مرکبات این شهرستان ادامه داد: پرتقال قصرشیرین با پایه های نارنج و لیمو پیوند شده اند که مزه خوب و کیفیت عالی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین ادامه داد: همچنین رقم لیمو شیرین تولیدی این شهرستان از نظر اندازه و شکل ظاهری کوچک تر از سایر لیمو شیرین هاست ولی طعم و مزه آن منحصر به فرد است و از شیرینی خاصی برخوردار است و تلخی پس از خوردن را هم به همراه ندارد.

محمودیان اضافه کرد که مجموع باغ های این شهرستان سه هزار و 445 هکتار است که 726 هکتار آن را مرکبات تشکیل می دهد و از این میزان 267 هکتار آن غیر بارور است.

وی گفت: امسال در صورت تامین اعتبار و ایجاد شرایط لازم ، طرح توسعه باغ های مرکبات این شهرستان به 60 هکتار عملیاتی می شود و به باغ دارانی که تمایل به کشت مرکبات دارند، تسهیلات بانکی نیز پرداخت می شود.