جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ورود ممنوع

ورود ممنوع


معاونت اطلاعات و اخبار مرکز کرمانشاه با ورود ممنوع

با توجه به اینکه سال 1398 از سوی رهبر معظم انقلاب سال رونق تولید نام گرفت و با توجه به نقش تاثیر گزار رسانه ملی در حمایت از رونق تولید،برنامه سازان در حوزه های مختلف سازمان اعم از تولید سیما،تولید صدا و خبر در صدد تولید و پخش برنامه های با این هدف و موضوع در جهت بهتر دیده شدن به مخاطبان خود قرارگرفتند.

استان کرمانشاه با دارا بودن نیروی بالقوه فراوان در زمینه های مختلف اما در زمینه ایجاد اشتغال با مشکلات عدیده ای روبه روست.

مستند( ورود ممنوع ) محصول معاونت اطلاعات و اخبار  مرکز کرمانشاه با تلاش صابر چهری به عنوان خبرنگار ،میلاد بیات تصویر بردار ،میثم معطر پور تدوینگر و کیومرث طاهری ست.

مهندس افشین امیری مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه از تلاش تولید کنندگان این مستند خبری قدردانی کرد و گفت:اثر بخشی رسانه ملی در رونق تولید ملی که از تاکیدات مقام معظم رهبری ست در این مستند کاملا مشهود بود و امیدواریم باز هم  شاهد تولیدات دیگری در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه باشیم.

در مستند ورود ممنوع تلاش شده است با پژوهش و پیگیری به معضلاتی که پیرامون تولید پارچه چادر مشکی در استان و کشور وجود دارد پرداخته شود .گروه تولیدی این مستند تحقیقی  به 5 استان دیگر به غیر از کرمانشاه سفر کرده وتوانستند به خیلی از موانعی که در مقابل تولید پارچه مشکی وجود دارد بپردازند.چرا که هم اکنون تنها 7 درصد از این نوع پارچه درایران تولید میشود و ما بقی نیاز کشور از خارج وارد می شود.

این مستند خبری که تولیدش حدودا بیش از بیست روز زمان برد،در تاریخ 24 آذر اولین بار از اخبار ساع 14 شبکه یک سیما پخش شد و بعد از آن به تناوب در بخش های مختلف خبری تکرار شد.در گفتگوی ویژه خبری به این موضوع به طور مفصل پرداخته شد.

چهری خبرنگار این اثرگفت:پس از پخش این خبر ما بازخورد های فراوانی را از طرف دستگاههای مختلف داشتیم که نوید برداشته شدن موانع وبالاتر رفتن سهم تولید پارچه چادر مشکی در ایران و بخصوص در کرمانشاه دارد.