جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

وزش باد شدید دراستان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

وزش باد شدید دراستان کرمانشاه

وزش باد شدید دراستان کرمانشاه

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از وزش باد شدید در استان و احتمال وقوع خسارات ناشی از آن خبر داد و توصیه کرد، مسئولان برای جلوگیری از خسارات تمهیدات پیشگیرانه بیاندیشند.

شاهرخ پارسا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین پیش بینی های صورت گرفته از وضعیت هوای استان کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، موجی ناپایدار که با گسترش کم فشار و وزش باد شدید همراه می‌شود؛ در روزهای سه شنبه (فردا) و چهارشنبه جو منطقه را متاثر خواهد کرد.

وی افزود: وزش باد، به خصوص در روز چهارشنبه، علاوه بر گردوخاک محلی و نفوذ غبار حاصل از توفان های گردوخاک عراقی، ممکن است موجب بروز خساراتی در سطح استان شود. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: پیش بینی می شود بیشترین سرعت باد ناشی از این موج، بین ۷۰ تا۸۰ کیلومتر در ساعت (به ویژه در نیمه شرقی استان) به ثبت رسیده است.

وی افزود: احتمال می رود با این سرعت وزش باد میدان دید افقی حاصل از گردوغبار، در نواحی مرزی به کمتر از ۵۰۰ متر و در سایر نقاط بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ متر در نوسان باشد. پارسا گفت: این موج بارش هایی نیز (نه چندان قابل توجه) گاهی همراه با رعدوبرق برای سطح استان در پی خواهد داشت.

همچنین دمای هوا در نقاط مختلف استان در ۲ روز پایانی هفته به طور محسوس کاهش می یابد. وی در پایان گفت: به مسئولان محترم سازمان‌های ذیربط استان توصیه می شود، جهت جلوگیری از مشکلات و مخاطرات احتمالی، دستور تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.