سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر در استان کرمانشاه

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه خبر داد:

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه از وزش باد نسبتا شدید و احتمال آبگرفتگی معابر در نتیجه ورود سامانه بارشی به استان در اولین روز از هفته آتی خبر داد.

محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین پیش بینی صورت گرفته از وضعیت هوای استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، هوای استان امروز نیمه ابری در بعضی ساعات ابری همراه با رگبار باران، وزش باد و در برخی نقاط رعدوبرق خواهد بود. وی افزود: به دنبال این وضعیت از فردا (پنجشنبه) تا اواسط روز جمعه پدیده قابل توجهی در سطح استان نخواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه ازورود سامانه ای نسبتاً قوی از اواخر روز جمعه به جو استان خبرداد که تا اوایل روز یکشنبه هفته آینده جو منطقه را تحت نفوذ می گیرد.

وی افزود: فعالیت این سامانه طی ساعاتی از بعدازظهر شنبه تا بامداد یکشنبه از شدت بیشتری برخودار بوده و علاوه بر رگبار پراکنده تگرگ همراه با وزش باد نسبتاً شدید، سبب آبگرفتگی معابر، بخصوص در نیمه غربی استان خواهد شد.

خسروی خاطرنشان کرد: در روزهای یکشنبه ۱۳ فروردین و دوشنبه ۱۴ فروردین بارندگی غالباً به شکل رگبارهای بهاری (احتمالاً همراه با رعدوبرق) و بیشتر در نواحی شمالی استان مشاهده خواهد شد.

وی افزود: همچنین وزش باد ممکن است طی ساعاتی از روزهای شنبه و یکشنبه، هوای استان را به ویژه در نواحی مرزی نسبتاً غبارآلود کند.