جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

وزنه بردار کرمانشاهی عازم مسابقات قهرمانی جهان می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

وزنه بردار کرمانشاهی عازم مسابقات قهرمانی جهان می شود

وزنه بردار کرمانشاهی عازم مسابقات قهرمانی جهان میشود

رییس هیات وزنه برداری کرمانشاه از اعزام کیانوش رستمی وزنه بردار کرمانشاهی به مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان در آمریکا خبر داد.

بابک سلیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پس از رکوردگیری بعمل آمده و همچنین نشست کمیته فنی فدراسیون اسامی 9 وزنه بردار برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان اعلام شد که نام رستمی وزنه بردار کرمانشاهی نیز به چشم می خورد.

وی افزود: در مسابقات بزرگسالان قهرمانی جهان، رستمی نماینده دسته 85 کیلوگرم کشورمان و یکی از امیدهای کسب مدال طلا خواهد بود.
سلیمی خاطرنشان کرد: کیانوش رستمی از شناخته شده ترین وزنه برداران جهان بخصوص در دسته 85 کیلوگرم است و مطمئنا یکی از افرادی است که بیشترین شانس را برای تکرار عنوان قهرمانی خود و کسب مدال طلا دارد.
رییس هیات وزنه برداری کرمانشاه یادآور شد: رستمی در دوره قبلی مسابقات موفق شد با ثبت رکورد 391 کیلوگرم عنوان قهرمانی و تنها مدال طلای تیم وزنه برداری کشورمان را کسب کند.
وی در خصوص زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان نیز گفت: این رقابت ها 30 آبان تا هشتم آذر ماه امسال در هوستون آمریکا برگزار می شود.
سلیمی یادآور شد: این مسابقات حکم انتخابی مسابقات المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل را هم دارد و رستمی در صورت کسب مدال می توان مجوز حضور در معتبرترین رویداد ورزشی جهان را کسب کند.
هم اکنون نزدیک به 90 وزنه بردار به صورت رسمی از رده سنی نونهالان تا بزرگسالان در استان کرمانشاه به تمرین و فعالیت مشغول هستند.